Coraz bliżej święta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 marca 2018

Przygotowania  świąteczne zabierają zazwyczaj sporo czasu. Trzeba pomyśleć o umyciu okien, uporządkowaniu  mieszkań i o świątecznych przysmakach. Warto tez zadbać o udekorowanie pomieszczeń wiosennymi ozdobami.

 Wiosna nadchodzi wielkim krokami. Już za chwilę święta Wielkanocne. Jak co roku obiecujemy sobie, że tym razem odpuścimy wysiłki związane z przygotowaniami, ale tradycja to tradycja. Pucujemy w zimnie okna, stawiamy na stole palmy i robimy większe niż zwykle zakupy.

W bibliotece nr 15 w dzielnicy „Parkitka” panie pomyślały o ozdobach na świąteczny stół. W piątek, 23 marca odbyły się tu kolejne już zajęcia z decoupage. Tym razem tematem było dekorowanie jaj. Biblioteka dysponuje niewielkim pomieszczeniem, mogą się tu więc odbywać zajęcia dla małej grupy chętnych. W piątkowych zajęciach udział wzięło siedem pań. Na środku sali z półkami na książki ustawiono stoliki zaopatrzone w potrzebne do warsztatów akcesoria: kleje, farby i inne elementy ozdobne. Każda z pań otrzymała styropianowe jajko i pracowała zgodnie z własnym pomysłem i fantazją. Powstały oryginalne pisanki. Pomimo niepokoju twórczego wszyscy dobrze się bawili. Zajęcia poprowadziła pani Monika,-pracownica biblioteki, która wraz z panią Dorotą – kierowniczką placówki - przygotowała też pomieszczenie oraz  służyła pomocą i radą. Nawet dla nowicjuszy zajęcia były przyjemnością. Każda z pań otrzymała specjalną podstawkę pod wykonaną przez siebie pisankę. Z cała pewnością takie jajka będą pięknie ozdabiały świąteczne stoły.

    

W naszej dzielnicy dzieje się jeszcze coś. Trwa montaż stojaków na rowery miejskie. Mieszkańcy cieszą się z tej inwestycji. Za niewielkie pieniądze będzie można dojechać do innych dzielnic miasta. Rower zostanie tam gdzie wypożyczającemu wygodnie. Czekamy na rozpoczęcie sezonu.

 

JP

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Pisanki

    Pisanki