Bezpłatny bilet dla uczniów do 21 roku życia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 września 2018

Od 1 września tego roku, na podstawie uchwały Rady Miasta, obowiązuje nowa ulga komunikacyjna dla młodzieży uczącej się w Częstochowie. Z bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską, poza przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych i gimnazjów, skorzystają także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych do ukończenia 21 roku życia.

Na konferencji prasowej w tej sprawie, która odbyła się w MPK, Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wyjaśniał:

Po przedszkolakach, uczniach podstawówek i gimnazjów zapraszamy do korzystania z bezpłatnej komunikacji młodzież uczącą się w częstochowskich szkołach średnich. Założeniem Programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie jest m.in. promocja komunikacji miejskiej. Wzrost liczby pasażerów komunikacji miejskiej to mniejsze natężenie ruchu, mniej spalin i korków. Taki jest cel tego programu, jak i poprzednich udogodnień, które wprowadziliśmy w komunikacji miejskiej.

Aby korzystać z tej ulgi, trzeba posiadać specjalny bilet elektroniczny, taki, jaki posiadają już uczniowie dotychczas uprawnieni do bezpłatnego przejazdu. By go uzyskać, trzeba się udać do jednej z kas biletowych MPK z legitymacją szkolną i jej kserokopią. Za uczniów nieletnich bilet mogą wyrobić jego rodzice, lub inni dorośli posiadający pełnomocnictwo. Bilet jest ważny przez 90 dni, po czym należy go doładować, okazując ważną legitymację szkolną.

Szczegóły, jak uzyskać i jak korzystać z bezpłatnego biletu znajdują się na stronie MPK,

ESWI

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Miejska komunikacja

    Miejska komunikacja