Jest taki Dzień

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 września 2018

Przedszkolak - to brzmi dumnie. To czas w życiu człowieka przeznaczony na beztroską zabawę, poznawanie świata, nawiązywanie pierwszych przyjaźni. Od pięciu lat w dniu 20 września, obchodzony jest Dzień Przedszkolaka .

Święto powołano do życia w 2013 roku. Obchodzone jest w wigilię Światowego Dnia Orderu Uśmiechu. Celem jest nie tylko dobra zabawa dzieciaków ale też popularyzacja edukacji przedszkolnej, propagowanie szczęśliwego dzieciństwa i refleksja nad wychowaniem przedszkolnym.

W dzielnicy Parkitka przedszkolaki z 38 Oddziału też obchodziły swój dzień. Od rana w całym osiedlu słychać było dziecięcy gwar i wesołą muzykę.

Piękna pogoda pozwoliła na zabawę zarówno w murach przedszkolnych jak i w ogrodzie. Na tę okoliczność plac został przystrojony kolorowymi balonikami i proporczykami.

Dzieci bawiły się w przy najmodniejszych przebojach śpiewając i tańcząc pod wodzą  didżeja, który  świetnie sobie radził wspomagany przez Panie Przedszkolanki. Mały Mateusz ujął to tak:

- Było super! Tanczyłem i śpiewałem. Kocham moje przedszkole.

Dla pokrzepienia ciała były  soczki i inne smakołyki.

Później zabawa przeniosła się do przedszkolnych salek.

Choć w tej placówce przestrzega się zasad dobrego żywienia, wyjątkowo w tym dniu dzieci dostały na deser  lody. 

Patrząc na miny maluchów nie trudno było się domyślić, że wszyscy się świetnie bawili i że Dzień Przedszkolaka udał się znakomicie. Następny za rok!

JP

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Świąteczny wystrój

    Świąteczny wystrój