Nowy sezon w Parku Lisiniec

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 kwietnia 2019

Jakie są dalsze plany inwestycyjne, dowiadujemy się w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych UM Częstochowa. Efekty zeszłorocznych robót budowlanych w lisinieckim parku przyciągają licznych odwiedzających. Wielu przychodzi z ciekawości zobaczyć, co nowego tam powstało.

Jest też wielu stałych bywalców, którzy chętnie spacerują po nowych alejkach wraz ze swoimi czworonogami lub jeżdżą na rowerach. Powstał nowy duży parking od strony ulicy Toruńskiej, więc łatwo tu dojechać samochodem. Zimą zapełniony był zwykle samochodami częstochowskich „morsów”, którzy co niedzielę morsowali w przeręblu. Dla nich też niezwykle wygodny stał się pawilon plażowy z zadaszeniem, gdzie mogli zostawiać swoje rzeczy. Pawilon plażowy nie miał jeszcze swojego otwarcia, ale już można przez szybę zobaczyć oczekujące na sezon kosze plażowe. Atrakcją są też drewniane ciągi piesze przez dawną wyspę oraz mostek prze kanał. Po zimie dało się zauważyć pewne usterki w wykonanej pracy, które – jak informuje Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych UM Częstochowa -

są usuwane przez wykonawcę robót budowlanych w ramach udzielonej gwarancji.

A jakie są dalsze plany inwestycyjne w Parku?

W ramach kontynuacji prac związanych z Rewitalizacją Parku Lisiniec w chwili obecnej trwają prace związane z opracowywaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla II-go etapu prac, tj. Budowy Strefy Rekreacji Pacyfik w Parku Lisiniec w Częstochowie.

Termin wykonania projektu został wyznaczony na dzień 29.11.2019 r.

W ramach dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla II-go etapu zostanie również opracowana część mająca na celu przebudowę istniejących ciągów pieszych w północnej części parku.

W roku bieżącym nie przewidziano środków na roboty budowlane w zakresie wykonania pozostałych zaprojektowanych ciągów pieszych w rejonie Adriatyku. Będą kontynuowane po opracowaniu wspomnianej dokumentacji w latach następnych. 

Tymczasem czekamy na letni sezon, gdy będzie można skorzystać z nowej piaszczystej plaży i nowych koszy plażowych. A także z ciekawością czekamy na otwarcie pawilonu plażowego i skorzystanie z jego usług gastronomiczno-kawiarnianych. Na razie wyłoniony ma być najemca obiektu. Kto wie, może też tańce będą mogły się odbywać. Na LIsińcu i w sąsiadujących dzielnicach brakuje takiej atrakcji. Natomiast w Parku jak co roku gościć będą inne imprezy plenerowe. Jedną z nich, na pewno ciekawą dla wielu, będzie na przykład Piknik Modelarski, zapowiadany na dzień 25 maja w godzinach 14:00 – 17:00.

ESWI

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Plaża z wieżą ratownika

  Plaża z wieżą ratownika

 • Powiększ zdjęcie Pawilon plażowy

  Pawilon plażowy

 • Powiększ zdjęcie Mostek przez kanał

  Mostek przez kanał