Bal w Operze wg Juliana Tuwima w częstochowskim Teatrze

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 maja 2019

Przedstawienie nie całkiem zwyczajne, bo aktorami byli uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych od kilku miesięcy przez znanego aktora Marka Ślosarskiego.  Premiera odbyła się wczoraj 30 maja 2019. Właściwie odbyły się dwa przedstawienia, jak głosił plakat, prapremiera o godzinie 16:00 i premiera o godzinie 19:00.

Przedstawienie oparto na motywach „Balu w Operze” Juliana Tuwima i okraszono kilkoma piosenkami. Aktorzy grali żywiołowo ubrani w barwne stroje jak przystało na przedwojenną okazję, czyli bal w operze.  Nieprofesjonalni adepci sztuki aktorskiej dali z siebie wszystko i widać było, że udział w przedstawieniu  bardzo ich angażuje, dając satysfakcję, radość i zabawę. Także popisy wokalne mogły się podobać. Oprawa muzyczna i akompaniament były zasługą Marzeny Lamch - Łoniewskiej.

Udział w przedstawieniu wzięły 22 osoby, a cała grupa teatralna nazwała się Szaloną Krewetką. Ich nazwiska można odczytać na plakacie, który zapowiadał spektakl.

Są to:

Arleta Kubica-Banasiak, Weronika Korzeń, Nadia Kowalik, Eliza Krzak, Weronika, Kulesza, Beata Kuliberda, Aleksandra Lechowska, Katarzyna Linke, Edyta Pakuła, Małgorzata Piątek, Paulina Piasecka, Beata Pokora, Małgorzata Randak-Jezierska, Katarzyna Sterna, Justyna Szyja, Bożena Stępień, Katarzyna Ziębińska, Michał Dyl, Marek Łobodziński, Mateusz Nowak, Emil Niesmaczny i Maciej Orman.

Sala kameralna, gdzie odbywało się przedstawienie wypełniona była po brzegi. Na zakończenie widzowie nagrodzili wykonawców burzliwymi brawami, a w zamian wysłuchali na bis piosenki Zbigniewa Wodeckiego do muzyki Włodzimierza Korcza pt. „Szalona Krewetka”  (słowa Artur Andrus) w wykonaniu całego zespołu aktorskiego. Nie obyło się bez kwiatów od publiczności dla mistrza Marka Ślosarskiego i jego uczniów.

Co dalej z przedstawieniem warsztatowym? Zobaczymy prawdopodaobnie we wrześniu..

ESWI

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Plakat

  Plakat

 • Powiększ zdjęcie Cała

  Cała "Szalona Krewetka"

 • Powiększ zdjęcie Finał

  Finał

 • Powiększ zdjęcie Z Markiem Ślosarskim

  Z Markiem Ślosarskim