Co się wystawia w ROK-u w listopadzie

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 listopada 2019

Będąc w pobliżu weszłam do Regionalnego Ośrodka Kultury przy ul. Ogińskiego  w Częstochowie. Można tam zobaczyć w chwili obecnej dwie wystawy: wystawę malarską Grupy Artystycznej „Werniks” pt. „Urok kobiety” oraz wystawę fotografii Joanny Sidorowicz pt. „Podwórkowe opowieści”.

Grupa Artystyczna „Werniks” działa od 2004 roku w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Politechnice Częstochowskiej. W tym czasie grupą opiekowali się prof. AJD Leon Maciej i Tadeusz Kapałka a ostatnio Dagmara Jakubowska – Kafka. Członkowie grupy zajmują się nie tylko malarstwem, ale i rzeźbą, tkactwem i ceramiką. Swoje prace prezentowali już wielokrotnie na licznych wystawach w tutejszym ROK, a także w Muzeum Częstochowskim, OPG Gaude Mater, Muzeum Monet i Medali im.. Jana Pawła II, Miejskiej Galerii Sztuki,w foyer Teatru im. Adama Mickiewicza i Filharmonii Częstochowskiej a także w klubie spółdzielczym CSM Nasza Praca.

Tematem wystawy jest kobiecy urok w różnych postaciach. Prace wykonane są w  stylach od bardzo realistycznych po nieco abstrakcyjne. Moją uwagę zwróciły obrazy Ewy Machnik – delikatne kobiety, w barwach pastelowych i ciepłym klimacie. Dłużej zawiesiłam oko także na pracach Jerzego Klimczaka, bo ciekawa byłam uroku kobiety z męskiego punktu widzenia.

Wystawa rozwieszona jest w głównej Sali wystawowej ROK-u, potrwa do 22 listopada i wstęp jest wolny.

„Podwórkowe opowieści” Joanny Sidorowicz można oglądać w wejściowej Galerii Pobudka. To zestaw fotografii przedstawiających koloryt starych, zabytkowych już podwórek Starego Miasta. Kolor na równi z tematem, formą i światłem odgrywa dużą rolę w kompozycji przedstawianych zdjęć. Jest mocną stroną artystki. Ona sama jest także ciekawą, malowniczą postacią.

Joanna Sidorowicz zajmuje się fotografią amatorsko od wielu, wielu lat. Ostatnio jej działalność wystawiennicza nabrała sporego tempa. Wystawia w różnych miastach indywidualnie i zbiorowo: w Krakowie, Tarnowie, Wrocławiu, Radomsku, Lelowie, Piotrkowie Trybunalskim, Stargardzie, Chmielniku, Starachowicach, Rzeszowie, Lublinie, Nowym Sączu, Gliwicach, Sosnowcu i innych. Rożne tematy jej prac organizowane w formie wystaw to m.in.: Chasydzi, klatki schodowe, odbicia w wodzie, stare podwórka, pejzaże z Moraw, portrety, fotografie o podwójnej ekspozycji, także fotografia otworkowa i wiele innych.

Wystawa potrwa do 28 listopada, wstęp jest wolny.

ESWI

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Malarstwo

  Malarstwo "Urok kobiety"

 • Powiększ zdjęcie Obrazy Ewy Machnik

  Obrazy Ewy Machnik

 • Powiększ zdjęcie Plakat

  Plakat

 • Powiększ zdjęcie Podwórkowe opowieści

  Podwórkowe opowieści

 • Powiększ zdjęcie Plakat

  Plakat

 • Powiększ zdjęcie Fotografie J. Sidorowicz

  Fotografie J. Sidorowicz