Znamy zadania do realizacji w I Edycji BO woj. śląskiego!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 grudnia 2019

Ogłoszono wyniki głosowania w I Edycji BO woj. śląskiego. W głosowaniu zanotowano blisko 24 tysiące ważnych głosów. W przyszłym roku zrealizowanych zostanie 43 zadania na łączną kwotę ponad 9 milionów złotych, wyniki te zatwierdzone zostały uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego. W naszym podregionie nr 6 zrealizowanych zostanie  6 zadań na łączną kwotę  820 232,92 zł.

Są to zadania:

1. Zakup urządzeń defibrylatorów wraz z osprzętem i montażem celem podniesienia standardów w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców powiatu kłobuckiego i częstochowskiego .

2. Ratujmy Częstochowską Fabrykę Zapałek. Jak zachować dla przyszłych pokoleń unikatowe w skali światowej ponadnarodowe dziedzictwo kulturowe i przemysłowe. Międzypokoleniowy transfer doświadczenia poprzez wydawnictwo, wystawę, sympozjum.

3. Setka najbardziej aktywnej młodzieży. Pracowita, ambitna, grająca na dęciakach i chcąca się rozwijać. Chcesz zagrać w takiej Orkiestrze?

4. Popularyzacja turystyki kajakowej na Liswarcie i Warcie

5. Stała wystawa - historia, kultura, sport i gospodarka Kresów Wschodnich Rzeczpospolitej Polskiej

6. "Dzień Dziecka na granicy powiatów".

Kolejność zadań odpowiada ilości zdobytych punktów od najwyższej do najniższej. Nasze częstochowskie zadanie „Ratujmy Częstochowską Fabrykę Zapałek. Jak zachować dla przyszłych pokoleń unikatowe w skali światowej ponadnarodowe dziedzictwo kulturowe i przemysłowe. Międzypokoleniowy transfer doświadczenia poprzez wydawnictwo, wystawę, sympozjum.” zajęło drugą pozycję, zdobyło 2204 punkty i zostało wyprzedzone przez zadanie, które zdobyło 3760 punktów: „Zakup urządzeń defibrylatorów wraz z osprzętem i montażem celem podniesienia standardów w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców powiatu kłobuckiego i częstochowskiego.”

Najbardziej kosztowne to zadania z pozycji 3 (niemal 300 tys. zł) i z pozycji 1 (blisko 270 tys. zł). Pozostałe zadania kosztują poniżej 100 tys. zł każde.

W puli realizowanych zadań wojewódzkich znalazły się 4 zdania na łączną kwotę prawie 2,5 mln zł:

  1. Budowa wolier dla panter śnieżnych (Panthera uncia) w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.
  2. Konserwacja kaplicy zamkowej pod wezwaniem św. Anny w Bielsku-Białej.
  3. Pociąg do Kultury.
  4. Park na tak! Plac zabaw w Parku Śląskim.

Najdroższe są pierwsze dwa zadania, około 1 mln zł każde. Pozostałe dwa kosztują nieco ponad 200 tys. zł każde. Najtańsze jest zadanie „Pociąg do Kultury”. Może być przydatne dla każdego mieszkańca naszego województwa, który będzie chciał uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym, biletowanym, dokąd wybierze się pociągiem. Wówczas po okazaniu biletu na wydarzenie kulturalne bilet na pociąg będzie z ulgą. Ulga będzie możliwa do wyczerpania przyznanych środków.

Szczegóły dotyczące wyników głosowania oraz uchwały Zarządu Województwa Śląskiego można poznać na stronie bo.slaskie.pl

O tym jak i na co można było głosować pisaliśmy w naszych poprzednich artykułach:

http://gazetaobywatelska.czest.pl/art,317,pierwsza-edycja-marszalkowskiego-budzetu-obywatelskiego-nabor-wnioskow-trwa

http://gazetaobywatelska.czest.pl/art,323,znamy-liste-zadan-po-weryfikacji-formalnej-i-edycji-bo-wojewodztwa-slaskiego

http://gazetaobywatelska.czest.pl/art,335,glosowanie-w-i-edycji-bo-wojewodztwa-slaskiego-rozpoczete  

ESWI

Galeria

  • Powiększ zdjęcie