Szafa Party - co tam w naszych szafach się kryje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 marca 2020

W minioną niedzielę mieliśmy okazję uwolnić zawartość swoich szaf lub w nich pobuszować, szukając czegoś dla siebie lub swoich bliskich. W Hali Częstochowa zagościło po raz kolejny znane już wydarzenie Szafa Party. Zainicjowane w zeszłym roku przez panią Ewę Lewandowską, radną miejską, łączy w sobie dwa cele – wspomóc częstochowskie Stowarzyszenie Hospicjum „Dar Serca” i jednocześnie w duchem dbałości o ekologię dać drugą szansę rzeczom będących w dobrym stanie, zalegającym bezużytecznie szafy. 

Może jeszcze komuś jednak posłużą.

Trzeba przyznać, że sprzedających nie brakowało. Zajęte były wszystkie miejsca w trzech rzędach sporej przecież hali wejściowej obiektu. A trzeba było wykupić sobie zawczasu bilet, najpóźniej jakiś miesiąc przed wydarzeniem, bo liczba stoisk jest ograniczona wielkością hali. Należało wpłacić określoną kwotę – w tym roku 30 zł – bezpośrednio na konto Hospicjum i z tym biletem zgłosić się do organizatora. Ten zapewnił miejsce ze stolikiem i wieszakiem.

Kupić było można ubrania dla dorosłych i dla dzieci, buty, torebki, książki, różnego rodzaju drobiazgi i zabawki, nawet było stoisko z ciastem i ciastkami. Pogoda w niedzielę dopisała, nastój na hali był prawie wiosenny.

Z przebiegu imprezy pani Ewa była zadowolona, jedyne czego by sobie jeszcze mogła życzyć, to pomocy wolontariuszy przy przygotowywaniu stoisk, no i by idea tego wydarzenia trafiła do większej ilości zainteresowanych kupnem. Bo sprzedający, przekazujący swoje datki na Hospicjum dopisują.

Następne Szafa Party zaplanowane jest na czerwiec. Wszyscy zainteresowani powinni  śledzić fejsbukowe strony Szafa Party oraz Hospicjum Dar Serca. Przy okazji, w okresie do 30 kwietnia, gdy rozliczamy pity, można przekazać swój 1% podatku dla Stowarzyszenia Hospicjum Dar Serca z Częstochowy – KRS widoczny na załączonym zdjęciu.

 

Zdjęcia ilustrujące pochodzą z w/w stron FB

ESWI

Galeria

  • Powiększ zdjęcie fot. ze strony FB Szafa Party

    fot. ze strony FB Szafa Party

  • Powiększ zdjęcie fot. ze strony FB Dar Serca

    fot. ze strony FB Dar Serca