Można już głosować na Marszałkowski BO województwa śląskiego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 września 2020

Od 9 do 23 września br. można już głosować na zadania dopuszczone do głosowania w tegorocznej edycji BO województwa śląskiego. Głosować może każdy mieszkaniec naszego województwa poprzez portal do głosowania na stronie bo.slaskie.pl Trzeba mieć telefon, bo nadejdzie kod, którym należy potwierdzić ostatecznie swój wybór i oddanie głosu.

Nasz podregion 6 obejmujący miasto Częstochowa i powiaty częstochowski, myszkowski i kłobucki ma do dyspozycji kwotę 822 tys. zł, a trzy zadania, jakie dopuszczono do głosowania zamykają się w kwocie 807 tys. zł. Jeśli ktoś nie wie, co wybrać, niech zagłosuje na każde. Wszystkie powinny się zmieścić w budżecie.

Są to zadania: „Bieg Orląt Lwowskich”, „Siatkarskie mistrzostwa powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego oraz miasta na prawach powiatu Częstochowa” oraz „Akademie piłkarskie pokoleń gmin Krzepice, Popów, Żarki oraz Częstochowa w dzielnicy Stare Miasto”

Każdy głosujący ma 4 punkty do dyspozycji: trzy na zdanie podregionalne i 1 na zadanie wojewódzkie.

Wśród zadań wojewódzkich jest kilka dotyczących bezpośrednio naszego podregionu nr 6. Na przykład „Od woja do rycerza – historia, zabawa, edukacja”, które propagować będzie historię czterech miejsc: ruiny zamku w Koziegłowach, ruiny strażnicy w Przewodziszowicach, Grodzisko Wały w Złotym Potoku, Grodzisko Gąszczyk w Siedlcu-Podlesiu w gminie Mstów poprzez formę warsztatów i współpracę z grupami rekonstrukcyjnymi.

Innym zadaniem jest „Oznakowanie turystyczne samochodowego Szlaku Orlich Gniazd w województwie śląskim”, które zapewni lepszy dojazd samochodami do znanych atrakcji turystycznych tego szlaku.

Są też zadania, które zainteresują poszczególnych głosujących z uwagi na ich preferencje czy potrzeby: grupa zadań dotyczących uzdrowiska w Goczałkowicach –Zdroju, różne zadania dotyczące śląskich szpitali, gdzie trafiają pacjenci z całego województwa, zadania z zakresu sportu i rekreacji, czy z zakresu kultury. Każde zadanie w zestawie można poznać lepiej klikając na ikonkę „zobacz więcej ->”

Głosowanie odbywa się po wejściu do zakładki „Głosuj”. Po wyborze zadań trzeba podać swoje imię i nazwisko, nr telefonu, na który otrzymamy sms z kodem weryfikującym, swój PESEL oraz imię matki. Trzeba też potwierdzić kilka swoich oświadczeń, że np. jest się mieszkańcem województwa śląskiego. Po wciśnięciu klawisza „Wyślij” otwiera się strona, gdzie trzeba wpisać kod otrzymany esemesem. Po zakończeniu tej operacji otrzymujemy informację o skutecznym zakończeniu głosowania.

Jest też możliwość, żeby pięć głosujących osób skorzystało z jednego telefonu, bo tyle kodów może być wysłanych na ten sam numer telefonu.

Głosowanie odbywać się też będzie w 10 stacjonarnych punktach do głosowania, które znajdziemy pod linkiem.

Dla osób, które wolą zagłosować w tradycyjnej formie w Częstochowie jest jeden z nich pod adresem:

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego jednostka zamiejscowa w Częstochowie (42-217 Częstochowa) ul. Sobieskiego 7, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30.

Teraz jest czas, by wnioskodawcy  prezentowali swoje projekty i zachęcali do głosowania na nie.

Ponadto na stronie bo.slaskie.pl można też zapoznać się z opublikowanym sprawozdaniem za II kwartał br. z realizacji zadań wyłonionych w zeszłorocznej I edycji MBO - co zrobiono do tej pory i jakie działania planuje się na następny III kwartał tego roku.

 

 

 

ESWI

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Głosujemy!

    Głosujemy!