Wywiady

Artykuły

Przejdź do - Zachłanność na życie Grażyny Ochenkowskiej

Zachłanność na życie Grażyny Ochenkowskiej

29 marca 2019

W środę 20 marca w częstochowskim Gaude Mater odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Ochenkowską, autorką debiutanckiej książki pt. „Zapach czerwonych róż”. Mottem książki jest przesłanie „Nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa”. Z autorką rozmawiała Sylwia Góra.

opr. ESWI
Czytaj więcej o: Zachłanność na życie Grażyny Ochenkowskiej
Przejdź do - Podróże Teatralne z Bożeną – wywiad

Podróże Teatralne z Bożeną – wywiad

5 marca 2019

W pierwszy weekend marca odbyła się niezwykła podróż teatralna do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, gdzie grupa teatromanów przywieziona pełnym autokarem mogła zobaczyć widowisko pod tytułem „Dzwonnik z Notre Dame”. Podróż była niezwykła nie tylko dlatego, że w programie był spektakl o międzynarodowej renomie w wykonaniu polskich aktorów śpiewających i znakomitej grupie tancerzy o umiejętnościach akrobatycznych. Była tez okazja do rozmowy z organizatorką, pasjonatką wydarzeń teatralnych i muzycznych, miłą Panią Bożeną Stępień.

ESWI
Czytaj więcej o: Podróże Teatralne z Bożeną – wywiad
Przejdź do - Wycieczka do Dubaju i Abu Zabi

Wycieczka do Dubaju i Abu Zabi

27 czerwca 2018

Wśród różnych popularnych kierunków wyjazdów wakacyjnych znajduje się w ostatnich czasach  Dubaj, jeden ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jego stolica o tej samej nazwie, położony nad Zatoką Perską. Co przyciąga w nim turystów?

ESWI
Czytaj więcej o: Wycieczka do Dubaju i Abu Zabi
Przejdź do - Maria Musialska i wille Częstochowy z początku XX w.

Maria Musialska i wille Częstochowy z początku XX w.

26 kwietnia 2018

Wywiad z Marią Musialską, architektką, która w swojej pracy doktorskiej zebrała i opracowała wiedzę na temat częstochowskich willi, stanowiących świadectwo architektury tamtych czasów, a zarazem cieszących oko współczesnych częstochowian i turystów.

ESWI
Czytaj więcej o: Maria Musialska i wille Częstochowy z początku XX w.
Przejdź do - Ania Herman i OSA

Ania Herman i OSA

16 grudnia 2017

Ania Herman, współautorka projektu OSA, który w tym roku zajął II miejsce w głosowaniu na zadania ogólnomiejskie BO i zostanie zrealizowany w 2018 r., jest także prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych  „Perasada”,  które wspiera Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza 4 w Częstochowie. Znajomi Ani z Facebooka mają na bieżąco informacje, co dzieje się w ramach działalności Stowarzyszenia. A dzieje się dużo. 

ESWI
Czytaj więcej o: Ania Herman i OSA
Przejdź do - Częstochowianka w Irlandii

Częstochowianka w Irlandii

15 lutego 2017

Z roku na rok coraz więcej ludzi wyjeżdża za granicę. Liczą na poprawę swojego bytu, podniesienie statusu życia, stabilizację finansową, spokój.

Z emigracją nierozerwalnie związana jest też samotność. Obca kultura, język, zwyczaje, ludzie. Jak więc radzą sobie za granicą nasi rodacy?

J.P.
Czytaj więcej o: Częstochowianka w Irlandii