Informacje ogólnomiejskie

Artykuły

Przejdź do - Nowa gra – Na tropie uprzedzeń

Nowa gra – Na tropie uprzedzeń

11 lutego 2019

Gra powstała w częstochowskiej strefie empatii, za sprawą trzech pań tropiących uprzedzenia i stereotypy, zakłócające nasze życie społeczne i stosunki międzyludzkie. Ma walory wychowawcze i edukacyjne. Dedykowana głównie dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także dla innych grup wiekowych biorących udział w różnych warsztatach i szkoleniach na ten temat.

ESWI
Czytaj więcej o: Nowa gra – Na tropie uprzedzeń
Przejdź do - Przygotowania do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego

Przygotowania do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego

29 stycznia 2019

Od początku roku rozpoczęły się prace nad ewaluacją zasad, jakie będą obowiązywać w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Takie prace odbywają się rokrocznie, by podsumować przebieg ostatniej edycji, wyciągnąć wnioski z ewentualnych nieprawidłowości, które mogły utrudniać przebieg procedur lub stanowić niedogodność dla mieszkanek i mieszkańców naszego miasta, chcących wnioskować i głosować na zadania.

ESWI
Czytaj więcej o: Przygotowania do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego
Przejdź do - Ważna wiadomość!  Dla byłych  klientów Energetycznego Centrum.

Ważna wiadomość! Dla byłych klientów Energetycznego Centrum.

5 stycznia 2019

Jest postanowienie Sądu w sprawie upadłości Energetycznego Centrum, które wzywa wierzycieli do zgłoszenia swoich wierzytelności w terminie do 16 stycznia 2019 roku. Informacje zawarte są na stronie firmy oraz na stronie kancelarii doradcy restrukturyzacyjnego Tycjana Saltarskiego

ESWI
Czytaj więcej o: Ważna wiadomość! Dla byłych klientów Energetycznego Centrum.
Przejdź do - Spacerem po Krakowie wokół szopki

Spacerem po Krakowie wokół szopki

20 grudnia 2018

W historycznej stolicy Polski, Krakowie – mieście z bogatą tradycją, pełnym zabytków – zrodził się fenomen szopki krakowskiej. Nigdzie indziej na świecie nie powstają tak niezwykłe budowle upamiętniające narodzenie Chrystusa.

Klaula
Czytaj więcej o: Spacerem po Krakowie wokół szopki
Przejdź do - Barwne widowisko słowno-choreograficzne

Barwne widowisko słowno-choreograficzne

18 grudnia 2018

W Muzeum Monet i Medali  Jana Pawła II gościł na scenie Amatorski Teatr Integracji Międzypokoleniowej i z okazji 100-lecia Niepodległości Polski przedstawił licznie zgromadzonym widzom spektakl pt. „Ci co zginą będą siewcami”. Widowisko słowno-choreograficzne, malowane światłem, inspirowane było nowelą Elizy Orzeszkowej „Gloria victis”.

ESWI
Czytaj więcej o: Barwne widowisko słowno-choreograficzne
Przejdź do - Finał Festiwalu Moc-art z Perasadą

Finał Festiwalu Moc-art z Perasadą

29 listopada 2018

Wczoraj zakończyła się tegoroczna edycja projektu Festiwal Moc-art uroczystym koncertem finałowym w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego. Projekt ten był dofinansowany z budżetu Gminy Częstochowy pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka. W programie publiczność mogła zobaczyć musical „W 60 minut dookoła Europy” w wykonaniu osób niepełnosprawnych oraz koncert „Najpiękniejsze musicale” w wykonaniu gościa Piotra Lempy z udziałem zespołu Teddy Bears. Wstęp był wolny. Całość zorganizowało częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Perasada”

ESWI
Czytaj więcej o: Finał Festiwalu Moc-art z Perasadą