Informacje ogólnomiejskie

Artykuły

Przejdź do - Jak pasję do sportu zamienić  w sposób na życie.

Jak pasję do sportu zamienić w sposób na życie.

9 października 2018

Mowa o Klubie 54 czyli grupie częstochowian, którzy od dekady robią furorę na boiskach amatorskich lig piłkarskich naszego miasta. Wykonują różne zawody, są w różnym wieku, ale połączyła ich miłość do piłki. Z jej przyczyny nie wiadomo kiedy stali się jedną wielką rodziną i dziś trudno już określić czy bardziej zależy im na aktywności fizycznej czy wspólnych spotkaniach. Łączą oba tematy.

red.
Czytaj więcej o: Jak pasję do sportu zamienić w sposób na życie.
Przejdź do - Kilka wydarzeń Częstochowskiej Nocy Kulturalnej

Kilka wydarzeń Częstochowskiej Nocy Kulturalnej

16 września 2018

Tegoroczna 15 edycja Nocy Kulturalnej, która zaczęła się w ostatnią sobotę, 15 września br. obfitowała w sto trzynaście wydarzeń kulturalnych w 45 miejscach i lokalach Częstochowy. Były to koncerty, wystawy, warsztaty, przedstawienia teatralne, wykłady, spotkania autorskie, Szczegółowo zapoznawał nas z nimi wydany specjalnie informator o programie,

ESWI
Czytaj więcej o: Kilka wydarzeń Częstochowskiej Nocy Kulturalnej
Przejdź do - Buduje się łącznica przy wiadukcie w ul. Jagiellońskiej

Buduje się łącznica przy wiadukcie w ul. Jagiellońskiej

14 września 2018

Jadący ul. Jagiellońską zauważyli, że już od jakiegoś czasu trwają roboty drogowe po północnej stronie wiaduktu nad koleją. Powstaje tam łącznica, która umożliwi bezkolizyjny zjazd w lewo na ul. Bór i ul. Dojazdową jadącym od wschodu  oraz  wjazd w lewo w ul. Jagiellońską jadącym z ul. Bór i z ul. Dojazdowej. 

ESWI
Czytaj więcej o: Buduje się łącznica przy wiadukcie w ul. Jagiellońskiej
Przejdź do - Europejskie Dni Dziedzictwa w regionie częstochowskim

Europejskie Dni Dziedzictwa w regionie częstochowskim

7 września 2018

Z inicjatywy Komisji Europejskiej rok 2018 obchodzimy jako Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego. W naszym kraju we wrześniu odbędzie się 26. edycja tego wydarzenia pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich” nawiązująca do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W województwie śląskim przygotowano liczne wydarzenia, w przeszło trzydziestu miejscowościach. 

ESWI
Czytaj więcej o: Europejskie Dni Dziedzictwa w regionie częstochowskim
Przejdź do - Bezpłatny bilet dla uczniów do 21 roku życia

Bezpłatny bilet dla uczniów do 21 roku życia

4 września 2018

Od 1 września tego roku, na podstawie uchwały Rady Miasta, obowiązuje nowa ulga komunikacyjna dla młodzieży uczącej się w Częstochowie. Z bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską, poza przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych i gimnazjów, skorzystają także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych do ukończenia 21 roku życia.

ESWI
Czytaj więcej o: Bezpłatny bilet dla uczniów do 21 roku życia
Przejdź do - Konkurs fotograficzny Wakacje z Wikpedią – Wikiwakacje

Konkurs fotograficzny Wakacje z Wikpedią – Wikiwakacje

30 sierpnia 2018

To nie tylko konkurs, gdzie można liczyć na nagrodę. To szansa dla każdego miłośnika robienia zdjęć, że jego fotografia zasili zasoby Wikipedii, posłuży do ilustrowania jej artykułów, a także może być wykorzystana w innych mediach. Co oznacza, że może ją zobaczyć wielu ludzi na całym świecie. Wikiwakacje to strona konkursu, gdzie można przeczytać regulamin oraz wszystkie niezbędne informacje jakie fotografie można nadsyłać i w jaki sposób.

ESWI
Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny Wakacje z Wikpedią – Wikiwakacje