Informacje ogólnomiejskie

Artykuły

Przejdź do - Znowu wybieramy polskich europosłów do Parlamentu Europejskiego

Znowu wybieramy polskich europosłów do Parlamentu Europejskiego

21 maja 2019

To już czwarty raz, odkąd Polska należy do Unii Europejskiej, będziemy wybierać swoich posłów do europarlamentu. Od tego, kogo wybierzemy, może zależeć dalszy los Polski i jej ranga w Unii. Dobrze rozważmy, czego chcemy i którzy z kandydatów mogą się do tego przyczynić. Nie wahajmy się, nie lekceważmy tych wyborów, bo może się zdarzyć, że to inni zagłosują całkiem inaczej. Nie głosując, sami pozbawiamy siebie możliwości wyboru.

ESWI
Czytaj więcej o: Znowu wybieramy polskich europosłów do Parlamentu Europejskiego
Przejdź do - Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego VI Edycji 2020

Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego VI Edycji 2020

16 maja 2019

Nie przegapmy terminu składania wniosków do BO. W tym roku, wg nowych zasad, okres ich składania rozpoczął się wcześniej i bardzo się skrócił w stosunku do lat ubiegłych. Trwa od 6 maja i potrwa 21 dni tj. do 27 maja 2019 r.

ESWI
Czytaj więcej o: Trwa nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego VI Edycji 2020
Przejdź do - Piętnasta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Piętnasta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

30 kwietnia 2019

W tym roku 1 maja mija piętnaście lat od chwili, gdy Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Przez ten czas mieliśmy okazję obserwować, jak zmieniała się nasza Ojczyzna pod wpływem tej europejskiej przynależności. A także – jakie zmiany zachodziły w całej Unii. Z tej okazji w Częstochowie na Placu Biegańskiego 1 maja o godzinie 12:00 zostanie odśpiewany hymn UE, do czego zachęcają mieszkańców naszego miasta organizatorzy wydarzenia.

ESWI
Czytaj więcej o: Piętnasta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej
Przejdź do - Trwa nabór projektów społecznych w konkursie CEMEX-TEC Award

Trwa nabór projektów społecznych w konkursie CEMEX-TEC Award

24 kwietnia 2019

CEMEX ogłosił nabór projektów społecznych w konkursie CEMEX-TEC Award 2019. Konkurs jest adresowany do przedsiębiorców społecznych i studentów, którzy mają pomysł na przedsięwzięcia z zakresu innowacji, zrównoważonego rozwoju i przedsiębiorczości. Projekty konkursowe można składać do 31 maja 2019 r.

AR
Czytaj więcej o: Trwa nabór projektów społecznych w konkursie CEMEX-TEC Award
Przejdź do - Seniorze – starzej się zdrowiej!

Seniorze – starzej się zdrowiej!

23 kwietnia 2019

Taki cel przyświeca programowi profilaktycznemu pod nazwą „Pogodna jesień – starzej się zdrowiej”. Jest to bezpłatny program przeznaczony dla częstochowskich seniorów,  uchwalony przez Radę Miasta na ten rok, do którego zaprasza Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Warto skorzystać, bo Święta się skończyły, teraz czas pomyśleć o zdrowiu.

ESWI
Czytaj więcej o: Seniorze – starzej się zdrowiej!
Przejdź do - Kolejna urodziny patrona częstochowskiej ulicy - Jerzego Kukuczki

Kolejna urodziny patrona częstochowskiej ulicy - Jerzego Kukuczki

20 marca 2019

Z okazji tych urodzin mamy okazję zaprezentować materiał przygotowany przez Fundację Wielki Człowiek, która prowadzi Wirtualne Muzeum naszego wielkiego himalaisty, gdzie pokazuje pamiątki, zdjęcia,  filmy, publikacje książkowe, a nawet wirtualny sklep z koszulkami o pamiątkowych nadrukach. W naszym mieście mamy ulicę na Północy w jednostce D, wzdłuż lasku Aniołowskiego nazwaną imieniem Jerzego Kukuczki.

opr. ESWI
Czytaj więcej o: Kolejna urodziny patrona częstochowskiej ulicy - Jerzego Kukuczki