Informacje ogólnomiejskie

Artykuły

Wyniki tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego!

6 października 2021

Ogłoszono zadania wybrane do realizacji w 2022 roku w Częstochowie w głosowaniu do BO. Z 81 zadań ogólnomiejskich wybrano 7 zadań, a z 326 zadań dzielnicowych wybrano w głosowaniu 135 zadań, łącznie w przyszłym roku zrealizowanych będzie 142 zadań.

ESWI
Czytaj więcej o: Wyniki tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego!

Wyłoniono zadania do realizacji w 2022 roku w MBO województwa śląskiego!

1 października 2021

Znamy wyniki tegorocznej edycji marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego dla województwa śląskiego. Głosowanie trwało od 1 do 19 września br. z podziałem na Pulę EKO (zasięg wojewódzki) i siedem Pul REGIO (zasięg regionalny). Częstochowa wraz z powiatami częstochowskim, kłobuckim i myszkowskim znajdowała się w Puli REGIO nr 6.

ESWI
Czytaj więcej o: Wyłoniono zadania do realizacji w 2022 roku w MBO województwa śląskiego!

Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie

14 września 2021

Już niebawem od 20 do 30 września tego roku będziemy głosować na zadania Budżetu Obywatelskiego, które zostały dopuszczone do tego etapu , a zwycięskie będą realizowane w roku przyszłym. Trzeba podkreślić, że, jak pokazuje dotychczasowa praktyka, wszystkie zadania, które się zakwalifikują do realizacji – zwłaszcza te inwestycyjne - będą na pewno zrealizowane.  Warto więc zawalczyć o te, które są przez większość mieszkańców postrzegane, jako naprawdę potrzebne.

ESWI
Czytaj więcej o: Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie

I Festiwal Kultury Alternatywnej „e/FKA” – działo się!

1 września 2021

Za nami weekend z  I Festiwalem Kultury Alternatywnej „e/Fka”. Od piątku 27 do niedzieli 29 sierpnia wydarzenia kulturalne odbywały się na pięciu scenach urządzonych na ulicy Mielczarskiego i ul. Piłsudskiego. Brało w nich udział około 150 osób: malarze, aktorzy, performanserzy, fotograficy. Do tego kapryśna pogoda, dodająca adrenaliny artystom i widzom: czy zdążą przed deszczem.

ESWI
Czytaj więcej o: I Festiwal Kultury Alternatywnej „e/FKA” – działo się!

Głosowanie w III Edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

26 sierpnia 2021

Zbliża się wrzesień, a w nim w dniach od 1 do 19 września odbędzie się głosowanie na zadania zgłoszone w tej edycji budżetu obywatelskiego województwa śląskiego. Ogłoszono już listę zadań dopuszczonych do głosowania. Można je promować.

ESWI
Czytaj więcej o: Głosowanie w III Edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Zadania III Edycji MBO województwa śląskiego po weryfikacji formalnej

15 lipca 2021

Do drugiego lipca był czas na uzupełnienie złożonych wniosków o listy poparcia. Wyłoniono 198 zadań, które przeszły pozytywnie weryfikację formalną. Teraz, od 16 lipca, będzie etap weryfikacji prawno-technicznej, w którym przewidziany jest też proces odwołań od negatywnej oceny zadania. Ostateczną listę zadań dopuszczonych do głosowania po zakończenie procesu odwołań poznamy najpóźniej do dnia rozpoczęcia etapu głosowania.

ESWI
Czytaj więcej o: Zadania III Edycji MBO województwa śląskiego po weryfikacji formalnej