Strona główna

 


Dołącz do nas!

Jesteś spostrzegawczy/a, lubisz pisać – zostań dziennikarzem/dziennikarką częstochowskiej „Gazety Obywatelskiej”. Nasza gazeta jest demokratyczna i otwarta. Piszemy o tym co dla nas – mieszkańców/mieszkanek Częstochowy jest ważne. Podziel się z innymi tym co Cię interesuje i porusza. Czekamy na Wasze teksty i zdjęcia.

Redakcja

 


 

Najnowsze artykuły

Powiększ zdjęcie

Jest sprawozdanie za I kwartał 2020 roku z realizacji zadań I Edycji MBO

21 maja 2020

Co się dzieje w sprawie realizacji zadań wyłonionych w I Edycji Budżetu Obywatelskiego woj. śląskiego można już dowiedzieć w sprawozdaniu przedstawionym na stronie MBO. Na pewno w pierwszej kolejności sprawdzimy zadania dotyczące bezpośrednio Częstochowy i regionu P6, obejmującego nasze miasto i przyległe powiaty.  

ESWI
Czytaj więcej o: Jest sprawozdanie za I kwartał 2020 roku z realizacji zadań I Edycji MBO
Powiększ zdjęcie Internatowe%20konto%20pacjenta%20-%20dostępne%20z%20domu

Internetowe konto pacjenta i e-recepty

13 maja 2020

Gdy lekarz ma obowiązek wystawiać e-recepty i nierzadko daje nam, zamiast kawałka kartki, tylko jej numer do podania w aptece, niepokoimy się, czy jest na niej to co trzeba, albo w ogóle nie jesteśmy pewni co na niej jest. Można to zmienić, zakładając swój profil na stronie Internetowe Konto Pacjenta, gdzie będzie można zobaczyć swoją receptę z nazwami leków, sposobem dawkowania i terminem jej ważności.

ESWI
Czytaj więcej o: Internetowe konto pacjenta i e-recepty
Powiększ zdjęcie

Zmiany w procedurze naboru wniosków na zadania II Edycji BO woj. śląskiego

7 maja 2020

Bardzo ważne zmiany – nowy termin składania wniosków - 15 maja 2020 r., możliwość złożenia całego wniosku wraz z załącznikami drogą elektroniczną w aplikacji eBO, konieczność uzupełnienia o osobisty podpis wnioskodawcy i dostarczenia list poparcia najpóźniej do 17 lipca. Uzupełnienie to będzie warunkiem dopuszczenia pozytywnie zweryfikowanego wniosku pod głosowanie.

ESWI
Czytaj więcej o: Zmiany w procedurze naboru wniosków na zadania II Edycji BO woj. śląskiego
Powiększ zdjęcie

Wyzwanie – sami zbieramy śmieci w swojej okolicy!

30 kwietnia 2020

Zbliża się majówka, piękny czas wiosenny, może nas cieszyć i nasze oczy świeża zieleń odrodzonej roślinności, pierwszych kwitnących kwiatów, krzewów i drzew. Zwłaszcza teraz, gdy pozwolono nam w czasach zarazy ponownie wejść do parków i lasów. Byłoby cudownie -  gdyby nie widoki psujące całą radość. To śmieci, pozostawione w przestrzeni publicznej.

ESWI
Czytaj więcej o: Wyzwanie – sami zbieramy śmieci w swojej okolicy!
Powiększ zdjęcie

Gdzie się leczyć w czasach zarazy

17 kwietnia 2020

Jesteśmy w izolacji, wiele zmian zaszło w sprawie naszej opieki zdrowotnej, a przecież mamy różne dolegliwości niezwiązane z koronawirusem. Jak sobie radzić, gdzie i do kogo się udać z naszymi problemami? Można się wspomóc informacjami na stronie NFZ, a konkretnie na stronie dotyczącej naszego województwa.

ESWI
Czytaj więcej o: Gdzie się leczyć w czasach zarazy
Powiększ zdjęcie Książka

Płomyki historii

5 kwietnia 2020

Nie jest to lekka i przyjemna lektura, ale może w tym czasie izolacji koronawirusowej ktoś się skusi, by doznać swoich refleksji o życiu i historii, zderzając się z przekazem autorki.  

ESWI
Czytaj więcej o: Płomyki historii