Jesteś tutaj: Start / Felietony

Felietony

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Czas się zmienia…

Czas się zmienia…

28 marca 2020

Zmienia się czas zimowy na letni w nocy z soboty na niedzielę - 28/29 marca br. Wiosna się zaczęła, przed nami lato. Pogoda nawet piękna. Czas zaczynać wiosenne porządki w domu i w ogrodzie. Ale czy jest tak samo, jak w poprzednich latach?

ESWI
Czytaj więcej o: Czas się zmienia…
Przejdź do - Drugie życie złomu – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Drugie życie złomu – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

25 lutego 2020

Galeria Figur Stalowych w Częstochowie mieści się przy markecie Auchan na Północy. Chętnie odwiedzają ją dzieci, bo mogą zobaczyć figury różnych bajkowych postaci, a także niezwykłe pojazdy - auta, bolidy, motocykle. Dla mnie fascynujące było to, jak i z czego te figury zostały zrobione. Dosłownie koronkowa robota.

ESWI
Czytaj więcej o: Drugie życie złomu – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!
Przejdź do - W tym tygodniu…

W tym tygodniu…

2 lutego 2020

W tym tygodniu można było obejrzeć w Gaude Mater dwie wystawy, wernisaże były wcześniej. Jedna to subtelne malarstwo Anny Gorejowskiej, druga to dzieła nieszablonowe Krzysztofa Jacka Niewiadomskiego, w technice mieszanej, inspirowane motywami indiańskimi. A na zakończenie tygodnia w restauracji Klimaty przy ul. Wieluńskiej można było posłuchać koncertu Śląskiej Grupy Bluesowej.

ESWI
Czytaj więcej o: W tym tygodniu…
Przejdź do - Oczami Moniki: Finlandia – w poszukiwaniu Rudolfa ;)

Oczami Moniki: Finlandia – w poszukiwaniu Rudolfa ;)

28 grudnia 2019

Zaczyna się grudzień, szukam na grupach podróżniczych towarzystwa oraz ciekawej opcji na spędzenie końca starego i początku nowego roku. Zaczynam godzić się z nową sytuacją w moim życiu prywatnym (nadejdzie czas kiedy napiszę i o tym), ale i tak nie jestem w najlepszej formie psychicznej. Znajduję zdjęcia i ogłoszenie, że szukają ekipy na wyjazd do Laponii. No i już przepadłam, wiem że tam pojadę.

Monika Piśniak
Czytaj więcej o: Oczami Moniki: Finlandia – w poszukiwaniu Rudolfa ;)
Przejdź do - Indie oczami Moniki – duchowe spełnienie marzeń.

Indie oczami Moniki – duchowe spełnienie marzeń.

8 grudnia 2019

Czy można napisać w sposób nietypowy o wyjeździe do Indii? Nie wydaje mi się. Jest to powtarzający się „banał” o odnalezieniu siebie i pokochaniu ich kultury, ciszy, spokoju i wszelakich sposobów życia zgodnie z naturą. Moja Mama powiedziała – Wiedziałam, że tak będzie UśmiechAno, kto lepiej Ciebie zna od własnej Mamy? Uśmiech Dla mnie ta krótka podróż do Indii  spowodowała powstanie konkretnych planów na kolejne odwiedziny kraju, ale całkowicie w celach duchowych. Dlatego felieton o Indiach jest bardzo osobisty, bez zbędnego opisywania miejsc, które zwiedziłam (mnóstwo informacji można znaleźć w każdym przewodniku), tylko o mojej wewnętrznej podróży.

 

Monika Piśniak
Czytaj więcej o: Indie oczami Moniki – duchowe spełnienie marzeń.
Przejdź do - Islandzka Wyprawa 12 Wspaniałych - w poszukiwaniu zorzy

Islandzka Wyprawa 12 Wspaniałych - w poszukiwaniu zorzy

22 listopada 2019

Wielkie Wyprawy  PTMA

W sobotę 21 września o 14.30 w terminalu w Pyrzowicach spotkaliśmy się, 12 niesamowitych członków wyprawy na Islandię, Wielkiej Wyprawy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii – w poszukiwaniu ZORZY. Pojawiali się po kolei, nie znałam osobiście nikogo, siedziałam i typowałam, to kolejny uczestnik, i trafiałam, ostatnia dotarła Magda, kiedy powiedziałam, że tylko 3 osoby nie mogą być moimi dziećmi dostałam „ksywkę” mama, mamusia, matka Uśmiech I tak to się zaczęło.

Jola Niewiadomska
Czytaj więcej o: Islandzka Wyprawa 12 Wspaniałych - w poszukiwaniu zorzy