Jesteś tutaj: Start / Felietony

Felietony

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - OCZAMI MONIKI – BUŁGARIA*

OCZAMI MONIKI – BUŁGARIA*

5 września 2020

Kiedy bardzo się czegoś nie chce, to trzeba to zrobić

Wyjazd do Bułgarii był dość sporym dla mnie zaskoczeniem. Pewnego dnia dowiedziałam się, że zostałam wybrana i jeszcze dwie osoby ze wszystkich doktorantów na moim wydziale, aby jechać do letniej szkoły dla doktorantów. Nie było wiadome na początku gdzie zostaniemy wysłani, ale Bułgaria nie była na liście miejsc do których chciałabym pojechać.

Monika Piśniak
Czytaj więcej o: OCZAMI MONIKI – BUŁGARIA*
Przejdź do - Czas się zmienia…

Czas się zmienia…

28 marca 2020

Zmienia się czas zimowy na letni w nocy z soboty na niedzielę - 28/29 marca br. Wiosna się zaczęła, przed nami lato. Pogoda nawet piękna. Czas zaczynać wiosenne porządki w domu i w ogrodzie. Ale czy jest tak samo, jak w poprzednich latach?

ESWI
Czytaj więcej o: Czas się zmienia…
Przejdź do - Drugie życie złomu – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Drugie życie złomu – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

25 lutego 2020

Galeria Figur Stalowych w Częstochowie mieści się przy markecie Auchan na Północy. Chętnie odwiedzają ją dzieci, bo mogą zobaczyć figury różnych bajkowych postaci, a także niezwykłe pojazdy - auta, bolidy, motocykle. Dla mnie fascynujące było to, jak i z czego te figury zostały zrobione. Dosłownie koronkowa robota.

ESWI
Czytaj więcej o: Drugie życie złomu – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!
Przejdź do - W tym tygodniu…

W tym tygodniu…

2 lutego 2020

W tym tygodniu można było obejrzeć w Gaude Mater dwie wystawy, wernisaże były wcześniej. Jedna to subtelne malarstwo Anny Gorejowskiej, druga to dzieła nieszablonowe Krzysztofa Jacka Niewiadomskiego, w technice mieszanej, inspirowane motywami indiańskimi. A na zakończenie tygodnia w restauracji Klimaty przy ul. Wieluńskiej można było posłuchać koncertu Śląskiej Grupy Bluesowej.

ESWI
Czytaj więcej o: W tym tygodniu…
Przejdź do - Oczami Moniki: Finlandia – w poszukiwaniu Rudolfa ;)

Oczami Moniki: Finlandia – w poszukiwaniu Rudolfa ;)

28 grudnia 2019

Zaczyna się grudzień, szukam na grupach podróżniczych towarzystwa oraz ciekawej opcji na spędzenie końca starego i początku nowego roku. Zaczynam godzić się z nową sytuacją w moim życiu prywatnym (nadejdzie czas kiedy napiszę i o tym), ale i tak nie jestem w najlepszej formie psychicznej. Znajduję zdjęcia i ogłoszenie, że szukają ekipy na wyjazd do Laponii. No i już przepadłam, wiem że tam pojadę.

Monika Piśniak
Czytaj więcej o: Oczami Moniki: Finlandia – w poszukiwaniu Rudolfa ;)
Przejdź do - Indie oczami Moniki – duchowe spełnienie marzeń.

Indie oczami Moniki – duchowe spełnienie marzeń.

8 grudnia 2019

Czy można napisać w sposób nietypowy o wyjeździe do Indii? Nie wydaje mi się. Jest to powtarzający się „banał” o odnalezieniu siebie i pokochaniu ich kultury, ciszy, spokoju i wszelakich sposobów życia zgodnie z naturą. Moja Mama powiedziała – Wiedziałam, że tak będzie UśmiechAno, kto lepiej Ciebie zna od własnej Mamy? Uśmiech Dla mnie ta krótka podróż do Indii  spowodowała powstanie konkretnych planów na kolejne odwiedziny kraju, ale całkowicie w celach duchowych. Dlatego felieton o Indiach jest bardzo osobisty, bez zbędnego opisywania miejsc, które zwiedziłam (mnóstwo informacji można znaleźć w każdym przewodniku), tylko o mojej wewnętrznej podróży.

 

Monika Piśniak
Czytaj więcej o: Indie oczami Moniki – duchowe spełnienie marzeń.