Jesteś tutaj: Start / Felietony

Felietony

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kryzys…. Pytania i …odpowiedzi?

27 stycznia 2021

„Świat został dany nam przez Boga, lecz nie jako coś gotowego i skończonego. Nie jesteśmy robotami mechanicznie wypełniającymi ustalony z góry plan. To od nas zależy jakie dobro albo zło zaistnieje na tym świecie. Każdy dobry czyn jest twórczy; każdym złym uczynkiem coś niszczymy. Jesteśmy, krótko mówiąc, wolnymi ludźmi, a jako wolni ludzie, dźwigami brzemię odpowiedzialności.”*

ESWI
Czytaj więcej o: Kryzys…. Pytania i …odpowiedzi?
Przejdź do - Seniorzy na ścieżkach Częstochowy czyli Questy Wyprawy Odkrywców

Seniorzy na ścieżkach Częstochowy czyli Questy Wyprawy Odkrywców

14 października 2020

Znajome Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA już dwa razy w tym roku organizowało questy dla seniorów, w lipcu i na początku października. Oba z częścią warsztatową, były zarazem tworzeniem nowej trasy, jeszcze nie istniejącej na mapie questów czyli wypraw odkrywców.

ESWI
Czytaj więcej o: Seniorzy na ścieżkach Częstochowy czyli Questy Wyprawy Odkrywców
Przejdź do - Absurdy kwarantanny i inne historie

Absurdy kwarantanny i inne historie

10 października 2020

Dopadło mnie. Wynik dodatni, zdziwienia nie było, spodziewałam się. Dziś przedostatni dzień mojej kwarantanny. W sobotę śmignę do Rossmanna, kupię sobie wszystko, czego mi się tylko zachce. 

Paulina Grygielska
Czytaj więcej o: Absurdy kwarantanny i inne historie
Przejdź do - Zaczarowany świat czarnego kota

Zaczarowany świat czarnego kota

1 października 2020

Kot. Powinien zostać wpisany w symbolikę Częstochowy. Któż nie zna zapałek z kotkiem? Wielkim susem wskoczył Black cat na yellow wall i został na zawsze, stając się marką samą w sobie. Ten czarny pieszczoch zadomowił się chyba w każdym domu w Polsce, a także w wielu innych krajach świata. 

Jolanta Caban
Czytaj więcej o: Zaczarowany świat czarnego kota
Przejdź do - Ciekawostki z ogródka

Ciekawostki z ogródka

25 września 2020

Lato się skończyło, ale w ogródku ciągle coś się dzieje. Czas na różne zbiory i robienie porządków. Zwłaszcza, że tegoroczne lato obfitowało w opady, roślinność mogła śmigać i rozrastać się. Teraz trzeba ją troszeczkę spacyfikować, bo sama nie bardzo chce wyhamować. No chyba, że dopadną ją jakieś choróbska.

ESWI
Czytaj więcej o: Ciekawostki z ogródka
Przejdź do - OCZAMI MONIKI – BUŁGARIA*

OCZAMI MONIKI – BUŁGARIA*

5 września 2020

Kiedy bardzo się czegoś nie chce, to trzeba to zrobić

Wyjazd do Bułgarii był dość sporym dla mnie zaskoczeniem. Pewnego dnia dowiedziałam się, że zostałam wybrana i jeszcze dwie osoby ze wszystkich doktorantów na moim wydziale, aby jechać do letniej szkoły dla doktorantów. Nie było wiadome na początku gdzie zostaniemy wysłani, ale Bułgaria nie była na liście miejsc do których chciałabym pojechać.

Monika Piśniak
Czytaj więcej o: OCZAMI MONIKI – BUŁGARIA*