Jesteś tutaj: Start / Wywiady

Wywiady

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„Dzielnica Wyczerpy-Aniołów silna seniorami” i „Mały Budżet Obywatelski” w DPS przy ul. Kontkiewicza 2

1 czerwca 2021

Idę na spotkanie z szefową „Perasady” Anią Herman porozmawiać o zadaniu, które uzyskało dofinansowanie w konkursie otwartym w ramach Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-20215 Edycja 2021.  A tymczasem w częstochowskim DPS na ul. Kontkiewicza 2 tego dnia 1 czerwca br. trwa właśnie głosowanie w I edycji „Małego Budżetu Obywatelskiego”.

ESWI
Czytaj więcej o: „Dzielnica Wyczerpy-Aniołów silna seniorami” i „Mały Budżet Obywatelski” w DPS przy ul. Kontkiewicza 2
Przejdź do - Zachłanność na życie Grażyny Ochenkowskiej

Zachłanność na życie Grażyny Ochenkowskiej

29 marca 2019

W środę 20 marca w częstochowskim Gaude Mater odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Ochenkowską, autorką debiutanckiej książki pt. „Zapach czerwonych róż”. Mottem książki jest przesłanie „Nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa”. Z autorką rozmawiała Sylwia Góra.

opr. ESWI
Czytaj więcej o: Zachłanność na życie Grażyny Ochenkowskiej
Przejdź do - Podróże Teatralne z Bożeną – wywiad

Podróże Teatralne z Bożeną – wywiad

5 marca 2019

W pierwszy weekend marca odbyła się niezwykła podróż teatralna do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, gdzie grupa teatromanów przywieziona pełnym autokarem mogła zobaczyć widowisko pod tytułem „Dzwonnik z Notre Dame”. Podróż była niezwykła nie tylko dlatego, że w programie był spektakl o międzynarodowej renomie w wykonaniu polskich aktorów śpiewających i znakomitej grupie tancerzy o umiejętnościach akrobatycznych. Była tez okazja do rozmowy z organizatorką, pasjonatką wydarzeń teatralnych i muzycznych, miłą Panią Bożeną Stępień.

ESWI
Czytaj więcej o: Podróże Teatralne z Bożeną – wywiad
Przejdź do - Wycieczka do Dubaju i Abu Zabi

Wycieczka do Dubaju i Abu Zabi

27 czerwca 2018

Wśród różnych popularnych kierunków wyjazdów wakacyjnych znajduje się w ostatnich czasach  Dubaj, jeden ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jego stolica o tej samej nazwie, położony nad Zatoką Perską. Co przyciąga w nim turystów?

ESWI
Czytaj więcej o: Wycieczka do Dubaju i Abu Zabi
Przejdź do - Maria Musialska i wille Częstochowy z początku XX w.

Maria Musialska i wille Częstochowy z początku XX w.

26 kwietnia 2018

Wywiad z Marią Musialską, architektką, która w swojej pracy doktorskiej zebrała i opracowała wiedzę na temat częstochowskich willi, stanowiących świadectwo architektury tamtych czasów, a zarazem cieszących oko współczesnych częstochowian i turystów.

ESWI
Czytaj więcej o: Maria Musialska i wille Częstochowy z początku XX w.
Przejdź do - Ania Herman i OSA

Ania Herman i OSA

16 grudnia 2017

Ania Herman, współautorka projektu OSA, który w tym roku zajął II miejsce w głosowaniu na zadania ogólnomiejskie BO i zostanie zrealizowany w 2018 r., jest także prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych  „Perasada”,  które wspiera Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza 4 w Częstochowie. Znajomi Ani z Facebooka mają na bieżąco informacje, co dzieje się w ramach działalności Stowarzyszenia. A dzieje się dużo. 

ESWI
Czytaj więcej o: Ania Herman i OSA