Częstochówka-Parkitka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Częstochówka - Parkitka - dzielnica miła naszemu sercu

Częstochówka - Parkitka - dzielnica miła naszemu sercu

4 października 2017

Częstochówka - Parkitka to dzielnica położona  w zachodniej  części  Częstochowy.   Jej obszar to blisko 5 km², zamieszkanych przez niemal 9 tys. mieszkańców. Dzielnicę tworzą trzy jednostki osadnicze: Częstochówka (najstarsza część, której początki sięgają XIV w. – wieś przyklasztorna Jasnej Góry, obecnie słynąca z Jurajskiego Jarmarku Staroci, który odbywa się w trzecią sobotę każdego miesiąca na Rynku Wieluńskim), Parkitka oraz osiedle Słoneczne. 

KW, LZ, JP
Czytaj więcej o: Częstochówka - Parkitka - dzielnica miła naszemu sercu
Przejdź do - DUŻO ZALEŻY OD CIEBIE

DUŻO ZALEŻY OD CIEBIE

5 grudnia 2018

W dzielnicy Parkitka w tym roku złożono 36 projektów  zadań. Po weryfikacji przez Urząd Miejski pod głosowanie poddane zostały  22  wnioski. Dotyczyły  one budowy chodników i ścieżek rowerowych, ustawienia nowych ławek, zakupu książek dla biblioteki, monitoringu dzielnicowego.

JP
Czytaj więcej o: DUŻO ZALEŻY OD CIEBIE
Przejdź do - Jest taki Dzień

Jest taki Dzień

20 września 2018

Przedszkolak - to brzmi dumnie. To czas w życiu człowieka przeznaczony na beztroską zabawę, poznawanie świata, nawiązywanie pierwszych przyjaźni. Od pięciu lat w dniu 20 września, obchodzony jest Dzień Przedszkolaka .

JP
Czytaj więcej o: Jest taki Dzień
Przejdź do - Dzieckiem być

Dzieckiem być

6 czerwca 2018

Dzień 1 czerwca to święto dzieci. Jest to okazja do składania naszym pociechom życzeń, obdarowania ich prezentami  i spędzenia z nimi więcej czasu. W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest w dniu 1 czerwca od 1952 roku. Głównym celem, który przyświecał organizatorom tego święta było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

JP
Czytaj więcej o: Dzieckiem być
Przejdź do - Coraz bliżej święta

Coraz bliżej święta

28 marca 2018

Przygotowania  świąteczne zabierają zazwyczaj sporo czasu. Trzeba pomyśleć o umyciu okien, uporządkowaniu  mieszkań i o świątecznych przysmakach. Warto tez zadbać o udekorowanie pomieszczeń wiosennymi ozdobami.

JP
Czytaj więcej o: Coraz bliżej święta
Przejdź do - Brzozowy zakątek

Brzozowy zakątek

13 września 2017

Jest w Częstochowie miejsce niezwykłe. Obok ruchliwej ulicy i dużego szpitala znajduje się zaciszna aleja. Skryta wśród drzew zapewnia spokój i ciszę. To pomnik przyrodyAleja Brzozowa- w dzielnicy Częstochówka-Parkitka. 

JP
Czytaj więcej o: Brzozowy zakątek