Jesteś tutaj: Start / Dzielnice / Lisiniec

Lisiniec

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zapraszamy do sielskiej dzielnicy Lisiniec

4 października 2017

Lisiniec to dzielnica Częstochowy o zabudowie jednorodzinnej i jako taka może poszczycić się klimatem zbliżonym do sielskiego, zwłaszcza w niektórych rejonach, gdzie słychać pianie koguta lub krowie muczenie.  Na posesjach o sporym areale można spotkać konia w zaprzęgu dokonującego wiosennej orki, a na każdej - ogródki kwiatowe i ozdobne krzewy. Na terenach przyległych do Parku Lisiniec błąkają się sarny, a niekiedy z zarośli z furkotem wylatują  przed nadchodzącym pieszym kuropatwy i bażanty.

ESWI, Justyna Curran
Czytaj więcej o: Zapraszamy do sielskiej dzielnicy Lisiniec
Przejdź do - DOSL na Lisińcu w nowej siedzibie!

DOSL na Lisińcu w nowej siedzibie!

24 września 2019

Dzielnicowy Ośrodek Społeczności Lokalnej na Lisińcu od początku września rozpoczął swoją działalność w siedzibie w centrum dzielnicy przy ul. Wręczyckiej 124. 

ESWI
Czytaj więcej o: DOSL na Lisińcu w nowej siedzibie!
Przejdź do - Nowy sezon w Parku Lisiniec

Nowy sezon w Parku Lisiniec

11 kwietnia 2019

Jakie są dalsze plany inwestycyjne, dowiadujemy się w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych UM Częstochowa. Efekty zeszłorocznych robót budowlanych w lisinieckim parku przyciągają licznych odwiedzających. Wielu przychodzi z ciekawości zobaczyć, co nowego tam powstało.

ESWI
Czytaj więcej o: Nowy sezon w Parku Lisiniec
Przejdź do - Dzielnicowe Ośrodki Społeczności Lokalnej – jak je znaleźć i skorzystać z ich oferty?

Dzielnicowe Ośrodki Społeczności Lokalnej – jak je znaleźć i skorzystać z ich oferty?

3 kwietnia 2019

Ośrodki te powstały w Częstochowie w ramach projektu „Częstochowa silna dzielnicami” i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Realizacja projektu została powierzona organizacjom pozarządowym (sześć DOSL) oraz Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej (siedem DOSL). Stanowi to razem 13 ośrodków w trzynastu dzielnicach naszego miasta, a wszystkich dzielnic jest 20.

ESWI
Czytaj więcej o: Dzielnicowe Ośrodki Społeczności Lokalnej – jak je znaleźć i skorzystać z ich oferty?
Przejdź do - Tłok w przeręblu (fotorelacja)

Tłok w przeręblu (fotorelacja)

21 stycznia 2019

W minioną niedzielę – 20 stycznia br. – przy sprzyjającej pogodzie zjechali do Parku Lisiniec Zmorsowani Częstochowa. Na nowym parkingu zaroiło się od samochodów. Dopisały też osoby towarzyszące i liczni spacerowicze, także z dziećmi i pieskami. Mrozik w okolicach dwóch stopni poniżej zera i pogodna, bezwietrzna aura sprzyjały widowisku i jego aktorom. Także nowa infrastruktura przy plaży zbiornika Adriatyk była bardzo pomocna dla „morsów”. 

ESWI
Czytaj więcej o: Tłok w przeręblu (fotorelacja)
Przejdź do - Lisiniecki park w nowej, zimowej szacie

Lisiniecki park w nowej, zimowej szacie

18 stycznia 2019

Dobrze jest mieć taki park w pobliżu. Zawsze można skorzystać z jego krajobrazu, wyciszyć się na spacerze, gdy kłopoty, złe emocje, te domowe i te społeczne miotają człowiekiem. Bo nie jest łatwo żyć w dzisiejszych czasach. Nawet, gdy rodzina  jest w porządku, jest dach nad głową  i bezpieczny byt materialny. Nasze emocje są nieustannie pobudzane w prasie, radiu, telewizji, w Internecie i nawet na spotkaniach rodzinnych czy towarzyskich. 

ESWI
Czytaj więcej o: Lisiniecki park w nowej, zimowej szacie