Jesteś tutaj: Start / Dzielnice / Lisiniec

Lisiniec

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zapraszamy do sielskiej dzielnicy Lisiniec

4 października 2017

Lisiniec to dzielnica Częstochowy o zabudowie jednorodzinnej i jako taka może poszczycić się klimatem zbliżonym do sielskiego, zwłaszcza w niektórych rejonach, gdzie słychać pianie koguta lub krowie muczenie.  Na posesjach o sporym areale można spotkać konia w zaprzęgu dokonującego wiosennej orki, a na każdej - ogródki kwiatowe i ozdobne krzewy. Na terenach przyległych do Parku Lisiniec błąkają się sarny, a niekiedy z zarośli z furkotem wylatują  przed nadchodzącym pieszym kuropatwy i bażanty.

ESWI, Justyna Curran
Czytaj więcej o: Zapraszamy do sielskiej dzielnicy Lisiniec
Przejdź do - Tłok w przeręblu (fotorelacja)

Tłok w przeręblu (fotorelacja)

21 stycznia 2019

W minioną niedzielę – 20 stycznia br. – przy sprzyjającej pogodzie zjechali do Parku Lisiniec Zmorsowani Częstochowa. Na nowym parkingu zaroiło się od samochodów. Dopisały też osoby towarzyszące i liczni spacerowicze, także z dziećmi i pieskami. Mrozik w okolicach dwóch stopni poniżej zera i pogodna, bezwietrzna aura sprzyjały widowisku i jego aktorom. Także nowa infrastruktura przy plaży zbiornika Adriatyk była bardzo pomocna dla „morsów”. 

ESWI
Czytaj więcej o: Tłok w przeręblu (fotorelacja)
Przejdź do - Lisiniecki park w nowej, zimowej szacie

Lisiniecki park w nowej, zimowej szacie

18 stycznia 2019

Dobrze jest mieć taki park w pobliżu. Zawsze można skorzystać z jego krajobrazu, wyciszyć się na spacerze, gdy kłopoty, złe emocje, te domowe i te społeczne miotają człowiekiem. Bo nie jest łatwo żyć w dzisiejszych czasach. Nawet, gdy rodzina  jest w porządku, jest dach nad głową  i bezpieczny byt materialny. Nasze emocje są nieustannie pobudzane w prasie, radiu, telewizji, w Internecie i nawet na spotkaniach rodzinnych czy towarzyskich. 

ESWI
Czytaj więcej o: Lisiniecki park w nowej, zimowej szacie
Przejdź do - Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w toku

Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w toku

26 października 2018

Do 12 listopada głosujemy na zadania pozytywnie zweryfikowane i wybieramy te, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Tegoroczny sposób głosowania zmienił się w stosunku do zeszłorocznego. Czy to plus czy minus? Przy tej okazji warto też sprawdzić, jak idzie tegoroczna realizacja zadań wyłonionych w zeszłorocznym głosowaniu.

ESWI
Czytaj więcej o: Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w toku
Przejdź do - Co się dzieje z wodą z lisinieckim parku

Co się dzieje z wodą z lisinieckim parku

27 grudnia 2017

Przy wczorajszej ładnej pogodzie świątecznej nie brakowało spacerowiczów w lisinieckim parku. Zjawili się także amatorzy zimowej kąpieli czyli częstochowskie „morsy”.  Wszyscy zauważyli znaczące obniżenie poziomu wody w Bałtyku i Adriatyku, które poprzez kanał działają jak naczynia połączone. 

ESWI
Czytaj więcej o: Co się dzieje z wodą z lisinieckim parku
Przejdź do - W Parku Lisiniec rozpoczęto roboty budowlane

W Parku Lisiniec rozpoczęto roboty budowlane

24 listopada 2017

Jak zapowiadano po podpisaniu umowy z częstochowską  Przemysłówką od kilku dni trwają roboty budowlane realizujące I etap rewitalizacji lisinieckiego parku w rejonie zbiornika Adriatyk.

ESWI
Czytaj więcej o: W Parku Lisiniec rozpoczęto roboty budowlane