Wyczerpy-Aniołów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Uwaga Seniorzy! „Quest – Seniorzy  na ścieżkach Częstochowy” to propozycja dla Was!

Uwaga Seniorzy! „Quest – Seniorzy na ścieżkach Częstochowy” to propozycja dla Was!

6 października 2020

Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA od 2011 r. wspiera osoby z niepełnosprawnością i seniorów poprzez realizację różnych projektów. W ubiegłym roku otrzymaliśmy grant senioralny z Zarządu Województwa Śląskiego na warsztaty i grę w bule, a obecnie realizujemy też grant senioralny, tylko teraz tworzymy quest w dzielnicy Wyczerpy – Aniołów.

Anna Herman
Czytaj więcej o: Uwaga Seniorzy! „Quest – Seniorzy na ścieżkach Częstochowy” to propozycja dla Was!
Przejdź do - Wyczerpy - Aniołów - o dzielnicy

Wyczerpy - Aniołów - o dzielnicy

9 października 2017

W północno-wschodniej części Częstochowy, na lewym brzegu Warty położona jest piękna dzielnica Wyczerpy-Aniołów, w skład której wchodzą osiedla: Aniołów, Rząsawa, Wyczerpy Dolne, Wyczerpy Górne oraz Zagajnik, stopniowo od 1952 roku włączane do miasta.  Prężne rozwijające się zakłady pracy, szkoły, przedszkola, biblioteka, dom pomocy społecznej, organizacje pozarządowe, dobra komunikacja z pozostałymi dzielnicami miasta i ciekawe tereny rekreacyjne sprawiają, iż dzielnica Wyczerpy-Aniołów staje się miejscem coraz atrakcyjniejszym do zamieszkania.

Anna Herman
Czytaj więcej o: Wyczerpy - Aniołów - o dzielnicy
Przejdź do - Przedpołudnie z Teatrem Drabina i nie tylko…

Przedpołudnie z Teatrem Drabina i nie tylko…

25 września 2019

Teatr Drabina działa przy częstochowskim Domu Pomocy Społecznej na ul. Kontkiewicza 2 już od 2001 r. Sam DPS został oddany do użytku nieco wcześniej, bo w 2000 r. Na scenie DPS-u odbyło się wczoraj (24.09) kolejne przedstawienie w wykonaniu jego mieszkańców.

ESWI
Czytaj więcej o: Przedpołudnie z Teatrem Drabina i nie tylko…