Jesteś tutaj: Start / Dzielnice / Śródmieście

Śródmieście

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Śródmieście - o dzielnicy

4 października 2017
            Śródmieście to dzielnica położona w centralnej części Częstochowy, usytuowana wzdłuż osi, jaką tworzą Aleja Najświętszej Maryi Panny.
            Aleje to najdłuższy deptak w mieście, wzdłuż którego można odpocząć przysiadając na ławkach, posilić się w licznych restauracjach i kawiarniach oraz zrobić zakupy w znajdujących się w otaczających Aleje sklepach. To w Alejach możemy usiąść na ławeczce razem ze sławnymi postaciami związanymi z naszym miastem: Haliną Poświatowską, Markiem Perepeczko i Władysławem Biegańskim, jak również ochłodzić się w okresie letnim w strugach zimnej wody przy dwóch fontannach: fontannie w kształcie amonitu lub fontannie „Dziewczynka z gołębiami”.
Arkadiusz Rychter
Czytaj więcej o: Śródmieście - o dzielnicy
Przejdź do - Karuzela z jodłami

Karuzela z jodłami

5 grudnia 2016

W Częstochowie wciąż powstają nowe place zabaw dla dzieci. Są bardzo potrzebne zwłaszcza w śródmieściu, gdzie ze zwględu na specyfikę zabudowy najmłodsi mieszkańcy miasta mają ograniczone możliwości zabawy na świeżym powietrzu. Ważne jest, aby nowe inwestycje wkomponowywały się w miejską zieleń w taki sposób, aby wyrządzały jej jak najmniejsze szkody.

Ilona
Czytaj więcej o: Karuzela z jodłami