Informacje ogólnomiejskie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Druga edycja MBO w dobie koronowirusa

Druga edycja MBO w dobie koronowirusa

18 marca 2020

Jak wszyscy zainteresowani mogli już zauważyć planowane przygotowywanie i składanie wniosków w terminie do 31 marca napotyka na przeszkody w związku z panującym zagrożeniem koronawirusa. Tym bardziej, że przygotowanie wniosków polegało m.in. na zebraniu odpowiedniej ilości podpisów poparcia dla zadań wojewódzkich (100) i dla zadań regionalnych (50).

ESWI
Czytaj więcej o: Druga edycja MBO w dobie koronowirusa
Przejdź do - Wystawa Fotografii Artystycznej w Galerii pod Arkadami.

Wystawa Fotografii Artystycznej w Galerii pod Arkadami.

5 marca 2020

Galeria pod Arkadami gości wyjątkową wystawę – 66 limitowanych fotografii, spełniających wymogi kolekcjonerskie, których autorzy są artystami odznaczonymi tytułem Excellence FIAP. Takich artystów jest w Polsce 23, z czego uczestniczy w wystawie 16. Wystawa miała swój wernisaż 21 lutego tego roku i potrwa do 20 marca.

ESWI
Czytaj więcej o: Wystawa Fotografii Artystycznej w Galerii pod Arkadami.
Przejdź do - Szafa Party - co tam w naszych szafach się kryje

Szafa Party - co tam w naszych szafach się kryje

3 marca 2020

W minioną niedzielę mieliśmy okazję uwolnić zawartość swoich szaf lub w nich pobuszować, szukając czegoś dla siebie lub swoich bliskich. W Hali Częstochowa zagościło po raz kolejny znane już wydarzenie Szafa Party. Zainicjowane w zeszłym roku przez panią Ewę Lewandowską, radną miejską, łączy w sobie dwa cele – wspomóc częstochowskie Stowarzyszenie Hospicjum „Dar Serca” i jednocześnie w duchem dbałości o ekologię dać drugą szansę rzeczom będących w dobrym stanie, zalegającym bezużytecznie szafy. 

ESWI
Czytaj więcej o: Szafa Party - co tam w naszych szafach się kryje
Przejdź do - Wyniki ankiety na temat minionej edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie – wysłuchanie publiczne

Wyniki ankiety na temat minionej edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie – wysłuchanie publiczne

19 lutego 2020

We wtorek 18 lutego br. w sali sesyjnej miasta panie Justyna Głąb i Kinga Wolnik z Wydziału Polityki Społecznej UM Częstochowy przedstawiły wyniki i wnioski z przeprowadzonej ankiety na temat zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście.

ESWI
Czytaj więcej o: Wyniki ankiety na temat minionej edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie – wysłuchanie publiczne
Przejdź do - Polska Wikipedia skończyła właśnie osiemnaście lat!

Polska Wikipedia skończyła właśnie osiemnaście lat!

13 lutego 2020

Każdy zauważył, szukając jakiegoś hasła w Googlach, że prawie zawsze, prócz innych źródeł, pokazuje mu się post z Wikipedii. Bo Wikipedia Polska liczy już ponad 1 300 000 haseł. A 26 września 2019 r. obchodziła swoje osiemnaste urodziny w Polsce. I trzeba pamiętać, że jest to zasługa licznej rzeszy wikipedystów pracujących nad tworzeniem i edytowaniem artykułów, robieniem i wstawianiem zdjęć zupełnie pro publico bono.

ESWI
Czytaj więcej o: Polska Wikipedia skończyła właśnie osiemnaście lat!
Przejdź do - Nowy dworzec PKP w Częstochowie – dyskusja pokonkursowa.

Nowy dworzec PKP w Częstochowie – dyskusja pokonkursowa.

14 stycznia 2020

Wczoraj (13.01.2020 r.) w Ratuszu odbyła się zapowiadana wcześniej dyskusja pokonkursowa na temat projektów wygranych i wyróżnionych w konkursie architektonicznym, przeprowadzonym przez częstochowski oddział SARP na wspólne zlecenie PKP, PKS i UM Częstochowa. Przedstawiciele wszystkich tych instytucji znajdowali się w sędziowskiej komisji konkursowej i wybrali projekt zwycięski wykonany wspólnie przez toprojekt z Rybnika, ANDStudio i Studio Antonini z Paryża.

ESWI
Czytaj więcej o: Nowy dworzec PKP w Częstochowie – dyskusja pokonkursowa.