Informacje ogólnomiejskie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Można już głosować na  Marszałkowski BO województwa śląskiego

Można już głosować na Marszałkowski BO województwa śląskiego

11 września 2020

Od 9 do 23 września br. można już głosować na zadania dopuszczone do głosowania w tegorocznej edycji BO województwa śląskiego. Głosować może każdy mieszkaniec naszego województwa poprzez portal do głosowania na stronie bo.slaskie.pl Trzeba mieć telefon, bo nadejdzie kod, którym należy potwierdzić ostatecznie swój wybór i oddanie głosu.

ESWI
Czytaj więcej o: Można już głosować na Marszałkowski BO województwa śląskiego
Przejdź do - Możemy już składać projekty zadań w VII Edycji BO Częstochowa

Możemy już składać projekty zadań w VII Edycji BO Częstochowa

11 sierpnia 2020

Później niż w latach ubiegłych, ale wreszcie jest budżet obywatelski w Częstochowie. Ale uwaga! Wszystko jest po nowemu. Nie tylko z powodu koronowirusa. Powstała nowa platforma dla procedury BO, gdzie należy założyć sobie konto, zalogować się i dopiero składać wnioski z projektami zadań oraz potem na nie głosować. W tym roku tylko online.

ESWI
Czytaj więcej o: Możemy już składać projekty zadań w VII Edycji BO Częstochowa
Przejdź do - Listy zadań dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania w II Edycji BO woj. śląskiego. Do kiedy i jak się odwołać.

Listy zadań dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania w II Edycji BO woj. śląskiego. Do kiedy i jak się odwołać.

3 sierpnia 2020

Zostały ogłoszone listy zadań dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania w II Edycji Budżetu Obywatelskiego dla województwa śląskiego. Do dnia 5 sierpnia będzie się można odwołać w sprawie niedopuszczenia do głosowania zgłoszonego projektu.

ESWI
Czytaj więcej o: Listy zadań dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania w II Edycji BO woj. śląskiego. Do kiedy i jak się odwołać.
Przejdź do - Jak i kiedy odbędzie się VII Edycja Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie.

Jak i kiedy odbędzie się VII Edycja Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie.

24 lipca 2020

Kończy się lipiec, a w sprawie tegorocznego budżetu obywatelskiego, którego zwycięskie projekty byłyby realizowane w roku przyszłym wiemy tylko tyle, że będzie. W czerwcu tego roku radni miejscy uchwalili nawet stosowne zmiany w zasadach, z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego, a 25 czerwca ukazała się krótka informacja na stronie konsultacje.czestochowa.pl na ten temat. Mamy czekać na rozpoczęcie procedury, bo nie ma jeszcze harmonogramu działań.

ESWI
Czytaj więcej o: Jak i kiedy odbędzie się VII Edycja Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie.
Przejdź do - Nowe opłaty za odbiór śmieci!

Nowe opłaty za odbiór śmieci!

1 lipca 2020

Od 1 lipca obowiązują nowe stawki opłat za odbiór śmieci. Do właścicieli posesji urząd miasta śle zawiadomienia, jaka będzie należność, do kiedy i na jakie konto należy wpłacać. Prócz stawki od osoby, uchwała Rady Miasta Częstochowy przewiduje zniżkę 2 zł/osobę w przypadku, gdy nie odbiera się bioodpadów, bo na posesji jest kompostownik.

ESWI
Czytaj więcej o: Nowe opłaty za odbiór śmieci!
Przejdź do - Specjalna strona internetowa z upamiętnieniem 800 lecia naszej Częstochowy.

Specjalna strona internetowa z upamiętnieniem 800 lecia naszej Częstochowy.

24 czerwca 2020

Rok 2020 to rok, w którym mija 800 lat od pierwszej pisanej wzmianki o Częstochowie. Stało się to w roku 1220 w dokumencie krakowskiego biskupa Iwona Odrowąża. Dokument skierowany był do klasztoru Kanoników Regularnych we Mstowie i wymieniono w nim osady mające obowiązek płacenia klasztorowi dziesięciny. Jedną z nich była Częstochowa.

ESWI
Czytaj więcej o: Specjalna strona internetowa z upamiętnieniem 800 lecia naszej Częstochowy.