Informacje ogólnomiejskie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie

14 września 2021

Już niebawem od 20 do 30 września tego roku będziemy głosować na zadania Budżetu Obywatelskiego, które zostały dopuszczone do tego etapu , a zwycięskie będą realizowane w roku przyszłym. Trzeba podkreślić, że, jak pokazuje dotychczasowa praktyka, wszystkie zadania, które się zakwalifikują do realizacji – zwłaszcza te inwestycyjne - będą na pewno zrealizowane.  Warto więc zawalczyć o te, które są przez większość mieszkańców postrzegane, jako naprawdę potrzebne.

ESWI
Czytaj więcej o: Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie

I Festiwal Kultury Alternatywnej „e/FKA” – działo się!

1 września 2021

Za nami weekend z  I Festiwalem Kultury Alternatywnej „e/Fka”. Od piątku 27 do niedzieli 29 sierpnia wydarzenia kulturalne odbywały się na pięciu scenach urządzonych na ulicy Mielczarskiego i ul. Piłsudskiego. Brało w nich udział około 150 osób: malarze, aktorzy, performanserzy, fotograficy. Do tego kapryśna pogoda, dodająca adrenaliny artystom i widzom: czy zdążą przed deszczem.

ESWI
Czytaj więcej o: I Festiwal Kultury Alternatywnej „e/FKA” – działo się!

Głosowanie w III Edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

26 sierpnia 2021

Zbliża się wrzesień, a w nim w dniach od 1 do 19 września odbędzie się głosowanie na zadania zgłoszone w tej edycji budżetu obywatelskiego województwa śląskiego. Ogłoszono już listę zadań dopuszczonych do głosowania. Można je promować.

ESWI
Czytaj więcej o: Głosowanie w III Edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Zadania III Edycji MBO województwa śląskiego po weryfikacji formalnej

15 lipca 2021

Do drugiego lipca był czas na uzupełnienie złożonych wniosków o listy poparcia. Wyłoniono 198 zadań, które przeszły pozytywnie weryfikację formalną. Teraz, od 16 lipca, będzie etap weryfikacji prawno-technicznej, w którym przewidziany jest też proces odwołań od negatywnej oceny zadania. Ostateczną listę zadań dopuszczonych do głosowania po zakończenie procesu odwołań poznamy najpóźniej do dnia rozpoczęcia etapu głosowania.

ESWI
Czytaj więcej o: Zadania III Edycji MBO województwa śląskiego po weryfikacji formalnej

Tour de Konstytucja PL w Częstochowie

17 czerwca 2021

W piątek 18 czerwca o godz. 17:00 w Częstochowie gościć będzie ogólnopolska edukacyjna akcja Tour de Konstytucja PL, która ma na celu przybliżenie zwykłym ludziom zapisów Konstytucji. Akcja trwa już od 4 czerwca.

opr. ESWI
Czytaj więcej o: Tour de Konstytucja PL w Częstochowie

Uwaga młodzi do 30 roku życia!

17 czerwca 2021

Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. realizuje projekt pt. „Młodzi na start”, w ramach którego udziela dotacji na założenie działalności gospodarczej. Nabór wniosków rozpoczyna się od 17 czerwca br. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

opr. ESWI
Czytaj więcej o: Uwaga młodzi do 30 roku życia!