Informacje ogólnomiejskie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Głosowanie w I Edycji BO Województwa Śląskiego rozpoczęte!

Głosowanie w I Edycji BO Województwa Śląskiego rozpoczęte!

13 listopada 2019

Głosowanie rozpoczęło się 12 listopada i potrwa do końca miesiąca. Głosować można przez internet. Każdy z mieszkańców naszego województwa ma do dyspozycji 3 głosy na projekty podregionalne oraz jeden na projekty wojewódzkie. Pomysły, które zyskają najwięcej głosów zostaną zrealizowane w 2020 roku.

ESWI
Czytaj więcej o: Głosowanie w I Edycji BO Województwa Śląskiego rozpoczęte!
Przejdź do - Dokończenie budowy obwodnicy Częstochowy a planowana przebudowa ulic Głównej – Przejazdowej i budowa obejścia ul. św. Barbary

Dokończenie budowy obwodnicy Częstochowy a planowana przebudowa ulic Głównej – Przejazdowej i budowa obejścia ul. św. Barbary

29 października 2019

Jak wiemy z ostatnich doniesień prasowych udostępnienie przejezdności obwodnicy Częstochowy zbliża się i planowane jest na koniec tego roku, choć ostatnie prace budowlane i wykończeniowe będą trwać do 30 czerwca 2020 roku. Natomiast częstochowska inwestycja przebudowy i rozbudowy drogi krajowej nr 46 zlecona została w trybie „zaprojektuj i zbuduj” z terminem zakończenia 30 listopada 2021 r.

ESWI
Czytaj więcej o: Dokończenie budowy obwodnicy Częstochowy a planowana przebudowa ulic Głównej – Przejazdowej i budowa obejścia ul. św. Barbary
Przejdź do - Dziś mija 30 rocznica śmierci Jerzego Kukuczki

Dziś mija 30 rocznica śmierci Jerzego Kukuczki

24 października 2019

24 październiak 1989 roku nasz sławny himalaista Jerzy Kukuczka zginął zdobywając szczyt Lhotse ścianą południową, wówczas nieosiagalną dla żadnego wspinacza. Niezwykłymi losami Jerzego Kukuczki zajmuje się Fundacja Wielki Człowiek, która gromadzi dokumenty, zdjęcia  i jego zapiski. Z okazji trzydzieste rocznicy śmierci przedstawiamy poniżej biogram Jerzego Kukuczki, który jest fragmentem najnowszej książki "Królawa. Lhotse '89". O książce więcej pisaliśmy w naszym artykule  "Nowa książka ku pami Jerzego Kukuczki".  A w galerii prezentujemy zdjęcia z ostatniej wyprawy  Jerzego Kukuczki udostepnione przez Fundację Wielki Człowiek, która jest także wydawcą książki.

opr. ESWI
Czytaj więcej o: Dziś mija 30 rocznica śmierci Jerzego Kukuczki
Przejdź do - Tegoroczna jesień wyborcza – wybory do rad dzielnic Częstochowy

Tegoroczna jesień wyborcza – wybory do rad dzielnic Częstochowy

21 października 2019

W tym roku mamy prawdziwą jesień wyborczą. Najpierw głosowanie na listę zadań BO, później wybory parlamentarne, a już w nadchodzącym tygodniu od 21 do 29 października odbędą się wybory do rad dzielnic naszego miasta. A jeszcze przed nami w dniach od 12 do 30 listopada głosowanie na zadanie I Edycji BO województwa śląskiego.

ESWI
Czytaj więcej o: Tegoroczna jesień wyborcza – wybory do rad dzielnic Częstochowy
Przejdź do - Jak głosowaliśmy w VI Edycji BO 2020

Jak głosowaliśmy w VI Edycji BO 2020

15 października 2019

Tydzień temu, 8 października, podane zostały wyniki głosowania na zadania Budżetu Obywatelskiego, wybrane zadania będą realizowane w 2020 r. Poniżej podajemy kilka danych statystycznych tegorocznej edycji BO. Konkurencja była duża – koszt realizacji 423 zgłoszonych zadań kilkakrotnie przekraczał kwotę do rozdysponowania, tematyka zadań zarówno ogólnomiejskich jak i dzielnicowych była zróżnicowana. 

opr. ESWI
Czytaj więcej o: Jak głosowaliśmy w VI Edycji BO 2020
Przejdź do - A więc – wybory!

A więc – wybory!

8 października 2019

W najbliższą niedzielę 13 października idziemy na wybory! Wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów do polskiego parlamentu. Lokale wyborcze będą czynne od godziny 7 rano do godziny 21 wieczorem. To bardzo ważne wybory, dlatego tak istotne jest oddanie głosu przez każdego wyborcę, bo każdy głos się liczy i może być głosem decydującym.

ESWI
Czytaj więcej o: A więc – wybory!