Informacje ogólnomiejskie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Rozpisano konkurs na koncepcję przebudowy częstochowskiego dworca głównego

Rozpisano konkurs na koncepcję przebudowy częstochowskiego dworca głównego

17 lipca 2019

Właśnie ogłoszono konkurs architektoniczny w celu znalezienia właściwego pomysłu na przebudowę głównego dworca PKP w Częstochowie. Zlecającym i współorganizatorem konkursu są POLSKIE KOLEJE PAŃSTWOWE S.A. Prowadzącym konkurs w imieniu zamawiającego jest SARP ODDZIAŁ W CZĘSTOCHOWIE. Konkurs ogłoszono 5 lipca br.

ESWI
Czytaj więcej o: Rozpisano konkurs na koncepcję przebudowy częstochowskiego dworca głównego
Przejdź do - Pierwsza edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego – nabór wniosków trwa!

Pierwsza edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego – nabór wniosków trwa!

9 lipca 2019

W tym roku po raz pierwszy wystartował Marszałkowski Budżet Obywatelski dla województwa śląskiego. Każdy mieszkaniec województwa może złożyć wniosek z proponowanym zadaniem, które realizowane będzie w roku 2020. Określono zasady dla zadań ogólnowojewódzkich i zadań w podregionach oraz pule środków finansowych dla ich realizacji.

ESWI
Czytaj więcej o: Pierwsza edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego – nabór wniosków trwa!
Przejdź do - Kolejna Parada Nowoorleańska za nami, 15 Hot Jazz Springs jeszcze trwa (fotorelacja)

Kolejna Parada Nowoorleańska za nami, 15 Hot Jazz Springs jeszcze trwa (fotorelacja)

8 czerwca 2019

Trwa !5. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego w Częstochowie. Wczoraj o godzinie18:00 tradycyjnie spod częstochowskiego Ratusza wyruszył jak co roku barwny i wesoły korowód, okraszony muzyką jazzową oraz tańcem. Znany w Częstochowie pan Andzelm we fraku dzierżył buławę przewodnika Parady, a muzycy szli pod wodzą naszego nieocenionego Tadeusza Orgielewskiego.  Pogoda, również tradycyjnie, dopisała.

ESWI
Czytaj więcej o: Kolejna Parada Nowoorleańska za nami, 15 Hot Jazz Springs jeszcze trwa (fotorelacja)
Przejdź do - Niedzielne atrakcje w Kamieniołomie Lipówka

Niedzielne atrakcje w Kamieniołomie Lipówka

5 czerwca 2019

W najbliższą niedzielę 9 czerwca odbędzie się piknik edukacyjny z okazji Dnia Bioróżnorodności i Sportu właśnie w Kamieniołomie Lipówka. Kto go zna ten wie, że położony jest w Rudnikach. Warto dodać, że znajduje się tam ścieżka dydaktyczna utworzona w 2013 roku oraz to, że jest dostępny dla rowerzystów. A kto go nie zna, łatwo tam trafi jadąc z Częstochowy do Rudnik drogą wojewódzką nr 91. Główne wejście znajduje się od strony dworca kolejowego Rudniki.

ESWI
Czytaj więcej o: Niedzielne atrakcje w Kamieniołomie Lipówka
Przejdź do - Fotorelacja - Plaża w Parku Lisiniec

Fotorelacja - Plaża w Parku Lisiniec

3 czerwca 2019

W sobotę 1 czerwca otwarto obiekt dgastronomiczny La Playa przy plaży z piasku z Łeby nad zbiornikiem ADRIATYK w Parku Lisiniec.My zajrzeliśmy tam następnego dnia, czyli w niedzielę 2 czerwca.Gości nie brakowało, bo i pogoda dopisała. Można było kąpać się, plażować leżeć na leżance czy w plażowym koszu albo siedzieć przy stoliku pod parasolem. To, co zobaczyliśmy pokazujemy na załączonych zdjęciach. 

ESWI
Przejdź do - Znowu wybieramy polskich europosłów do Parlamentu Europejskiego

Znowu wybieramy polskich europosłów do Parlamentu Europejskiego

21 maja 2019

To już czwarty raz, odkąd Polska należy do Unii Europejskiej, będziemy wybierać swoich posłów do europarlamentu. Od tego, kogo wybierzemy, może zależeć dalszy los Polski i jej ranga w Unii. Dobrze rozważmy, czego chcemy i którzy z kandydatów mogą się do tego przyczynić. Nie wahajmy się, nie lekceważmy tych wyborów, bo może się zdarzyć, że to inni zagłosują całkiem inaczej. Nie głosując, sami pozbawiamy siebie możliwości wyboru.

ESWI
Czytaj więcej o: Znowu wybieramy polskich europosłów do Parlamentu Europejskiego