Informacje ogólnomiejskie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Nowy dworzec PKP w Częstochowie – dyskusja pokonkursowa.

Nowy dworzec PKP w Częstochowie – dyskusja pokonkursowa.

14 stycznia 2020

Wczoraj (13.01.2020 r.) w Ratuszu odbyła się zapowiadana wcześniej dyskusja pokonkursowa na temat projektów wygranych i wyróżnionych w konkursie architektonicznym, przeprowadzonym przez częstochowski oddział SARP na wspólne zlecenie PKP, PKS i UM Częstochowa. Przedstawiciele wszystkich tych instytucji znajdowali się w sędziowskiej komisji konkursowej i wybrali projekt zwycięski wykonany wspólnie przez toprojekt z Rybnika, ANDStudio i Studio Antonini z Paryża.

ESWI
Czytaj więcej o: Nowy dworzec PKP w Częstochowie – dyskusja pokonkursowa.
Przejdź do - Znamy zadania do realizacji w I Edycji BO woj. śląskiego!

Znamy zadania do realizacji w I Edycji BO woj. śląskiego!

27 grudnia 2019

Ogłoszono wyniki głosowania w I Edycji BO woj. śląskiego. W głosowaniu zanotowano blisko 24 tysiące ważnych głosów. W przyszłym roku zrealizowanych zostanie 43 zadania na łączną kwotę ponad 9 milionów złotych, wyniki te zatwierdzone zostały uchwałą Zarządu Województwa Śląskiego. W naszym podregionie nr 6 zrealizowanych zostanie  6 zadań na łączną kwotę  820 232,92 zł.

ESWI
Czytaj więcej o: Znamy zadania do realizacji w I Edycji BO woj. śląskiego!
Przejdź do - Rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego w sprawie częstochowskiego dworca PKP

Rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego w sprawie częstochowskiego dworca PKP

18 grudnia 2019

W środę 18 grudnia 2019 r. w Ratuszu na Placu Biegańskiego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu architektonicznego, jaki został w połowie roku ogłoszony przez częstochowski oddział SARP-u. Zleceniodawcami byli: PKP, PKS i UM Częstochowa.

ESWI
Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego w sprawie częstochowskiego dworca PKP
Przejdź do - Głosowanie w I Edycji BO Województwa Śląskiego rozpoczęte!

Głosowanie w I Edycji BO Województwa Śląskiego rozpoczęte!

13 listopada 2019

Głosowanie rozpoczęło się 12 listopada i potrwa do końca miesiąca. Głosować można przez internet. Każdy z mieszkańców naszego województwa ma do dyspozycji 3 głosy na projekty podregionalne oraz jeden na projekty wojewódzkie. Pomysły, które zyskają najwięcej głosów zostaną zrealizowane w 2020 roku.

ESWI
Czytaj więcej o: Głosowanie w I Edycji BO Województwa Śląskiego rozpoczęte!
Przejdź do - Dokończenie budowy obwodnicy Częstochowy a planowana przebudowa ulic Głównej – Przejazdowej i budowa obejścia ul. św. Barbary

Dokończenie budowy obwodnicy Częstochowy a planowana przebudowa ulic Głównej – Przejazdowej i budowa obejścia ul. św. Barbary

29 października 2019

Jak wiemy z ostatnich doniesień prasowych udostępnienie przejezdności obwodnicy Częstochowy zbliża się i planowane jest na koniec tego roku, choć ostatnie prace budowlane i wykończeniowe będą trwać do 30 czerwca 2020 roku. Natomiast częstochowska inwestycja przebudowy i rozbudowy drogi krajowej nr 46 zlecona została w trybie „zaprojektuj i zbuduj” z terminem zakończenia 30 listopada 2021 r.

ESWI
Czytaj więcej o: Dokończenie budowy obwodnicy Częstochowy a planowana przebudowa ulic Głównej – Przejazdowej i budowa obejścia ul. św. Barbary
Przejdź do - Dziś mija 30 rocznica śmierci Jerzego Kukuczki

Dziś mija 30 rocznica śmierci Jerzego Kukuczki

24 października 2019

24 październiak 1989 roku nasz sławny himalaista Jerzy Kukuczka zginął zdobywając szczyt Lhotse ścianą południową, wówczas nieosiagalną dla żadnego wspinacza. Niezwykłymi losami Jerzego Kukuczki zajmuje się Fundacja Wielki Człowiek, która gromadzi dokumenty, zdjęcia  i jego zapiski. Z okazji trzydzieste rocznicy śmierci przedstawiamy poniżej biogram Jerzego Kukuczki, który jest fragmentem najnowszej książki "Królawa. Lhotse '89". O książce więcej pisaliśmy w naszym artykule  "Nowa książka ku pami Jerzego Kukuczki".  A w galerii prezentujemy zdjęcia z ostatniej wyprawy  Jerzego Kukuczki udostepnione przez Fundację Wielki Człowiek, która jest także wydawcą książki.

opr. ESWI
Czytaj więcej o: Dziś mija 30 rocznica śmierci Jerzego Kukuczki