Jesteś tutaj: Start / Recenzje

Recenzje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Nasze miasto Często/chowa opisane przez mieszkanki i mieszkańców

Nasze miasto Często/chowa opisane przez mieszkanki i mieszkańców

25 czerwca 2019

Wczoraj, 24 czerwca, w Gaude Mater odbyło się uroczyste zakończenie projektu Julity Paprotnej sfinansowanego ze środków Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Częstochowy. Tym zakończonym projektem okazała się książka pod redakcją Julity Paprotnej i opracowana graficznie przez Joannę Ambroz. Książka niezwykła – złożona z kilkudziesięciu tekstów napisanych przez mieszkanki i mieszkańców Częstochowy podpisanych tylko imieniem o tym, jak widzą swoje miasto tu i teraz.

ESWI
Czytaj więcej o: Nasze miasto Często/chowa opisane przez mieszkanki i mieszkańców
Przejdź do - Bal w Operze wg Juliana Tuwima w częstochowskim Teatrze

Bal w Operze wg Juliana Tuwima w częstochowskim Teatrze

31 maja 2019

Przedstawienie nie całkiem zwyczajne, bo aktorami byli uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych od kilku miesięcy przez znanego aktora Marka Ślosarskiego.  Premiera odbyła się wczoraj 30 maja 2019. Właściwie odbyły się dwa przedstawienia, jak głosił plakat, prapremiera o godzinie 16:00 i premiera o godzinie 19:00.

ESWI
Czytaj więcej o: Bal w Operze wg Juliana Tuwima w częstochowskim Teatrze
Przejdź do - Projekt Mamma Africa 2019

Projekt Mamma Africa 2019

2 lutego 2019

Powstał niezwykły kalendarz Mamma Africa 2019, ma cel charytatywny – zebranie środków na pomoc dzieciom z Afryki. Jak sen o baobabach projekt zrodził się w umyśle Alicji Anny Reczek, znanej też jako White Alice Fotograf. W projekcie uczestniczy także nasza rodzima fotografka Joanna Sidorowicz.

ESWI
Czytaj więcej o: Projekt Mamma Africa 2019
Przejdź do - Trochę poezji...

Trochę poezji...

6 stycznia 2019

Agnieszka Front jest autorką wielotomowej powieści „Pogarda i miłość” oraz wierszy wydanych w tomiku „Litery zaklęte” (obie pozycje wydane przez serwis Ridero w formie ebooka lub formie książkowej, można znaleźć w sklepach internetowych).

opr. ESWI
Czytaj więcej o: Trochę poezji...
Przejdź do - Saga na długie zimowe wieczory

Saga na długie zimowe wieczory

10 grudnia 2018

Nadeszły prawdziwie długie zimowe wieczory. Ale można je wypełnić nie tylko świątecznymi przygotowaniami. Przydaje się jakiś przerywnik kulturalny np. książka. Wpadłam ostatnio na sagę ciągnącą się od początku dziewiętnastego wieku i wygląda to tak, jakby nie miała końca. Pochłonęłam już trzy tomy pierwszej serii, jeden tom serii drugiej (drugi tom już wydany) i spotkałam jeszcze dwa tomy jakby poboczne, bo traktujące o jednej z bohaterek występujących w pierwszym tomie całej opowieści.

ESWI
Czytaj więcej o: Saga na długie zimowe wieczory
Przejdź do - Moja lektura na lato

Moja lektura na lato

15 czerwca 2018

W czasie wolnych, urlopowych chwil letniej pogody szukamy rozrywki łatwej, lekkiej i przyjemnej. Może nią być czytanie książki. Najlepiej, by była to lektura zajmująca i jednocześnie pełna humoru, pełna wydarzeń niebanalnych, ale jednak nieprzygnebiająca.

ESWI
Czytaj więcej o: Moja lektura na lato