Jesteś tutaj: Start / Recenzje

Recenzje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Lawendowe pole na niedzielę

Lawendowe pole na niedzielę

6 lipca 2020

Letnia, słoneczna pogoda prowokuje, by wyjść z domu i pojechać na łono przyrody. Ale gdzie? Własny ogród czy działka już się trochę opatrzyły, chciałoby się zobaczyć inny krajobraz, inne klimaty. Mamy początek lipca. Właśnie kwitnie lawenda i róże.

ESWI
Czytaj więcej o: Lawendowe pole na niedzielę
Przejdź do - Płomyki historii

Płomyki historii

5 kwietnia 2020

Nie jest to lekka i przyjemna lektura, ale może w tym czasie izolacji koronawirusowej ktoś się skusi, by doznać swoich refleksji o życiu i historii, zderzając się z przekazem autorki.  

ESWI
Czytaj więcej o: Płomyki historii
Przejdź do - Szopki krakowskie w Ratuszu  do 2 lutego tego roku.

Szopki krakowskie w Ratuszu do 2 lutego tego roku.

20 stycznia 2020

Jeszcze tylko do 2 lutego można oglądać szopki krakowskie, wystawione w Ratuszu. Warto zobaczyć tę precyzyjną robotę i kunszt autorów w odtwarzaniu detali architektonicznych Krakowa. Autorzy i wykonawcy muszą się odznaczać też niemałą wyobraźnią, by komponować swoje dzieła.

ESWI
Czytaj więcej o: Szopki krakowskie w Ratuszu do 2 lutego tego roku.
Przejdź do - Turniej Jednego Opowiadania – dwie antologie

Turniej Jednego Opowiadania – dwie antologie

3 stycznia 2020

Turniej Jednego Opowiadania odbywał się cyklicznie, do tej pory w dwóch edycjach. Wydarzenie powstało z inspiracji Koła Literackiego Anafora i we współpracy z Ośrodkiem Promocji Kultury „Gaude Mater”. Pokłosie tych literackich zmagań znajdziemy w dwóch tomach antologii Turnieju Jednego Opowiadania.

ESWI
Czytaj więcej o: Turniej Jednego Opowiadania – dwie antologie
Przejdź do - Co się wystawia  w ROK-u w listopadzie

Co się wystawia w ROK-u w listopadzie

6 listopada 2019

Będąc w pobliżu weszłam do Regionalnego Ośrodka Kultury przy ul. Ogińskiego  w Częstochowie. Można tam zobaczyć w chwili obecnej dwie wystawy: wystawę malarską Grupy Artystycznej „Werniks” pt. „Urok kobiety” oraz wystawę fotografii Joanny Sidorowicz pt. „Podwórkowe opowieści”.

ESWI
Czytaj więcej o: Co się wystawia w ROK-u w listopadzie
Przejdź do - Chwile uroczego odprężenia

Chwile uroczego odprężenia

4 października 2019

Mamy gorący okres przed wyborami parlamentarnymi. Emocje w prasie, w internecie, na forach społecznościowych. Gra idzie o wielką stawkę i dyskusja toczy się prawie na „ostrzu noża”, często są mylone pojęcia i przekręcanie ich znaczeń. Mało kto zwraca uwagę na to, jak na tym cierpi kultura wypowiedzi, kultura naszego języka, jakby to było w tym wszystkim najmniej istotne. A jednak jest książka na ten temat, która może bawić i rozśmieszać, choć użyty w niej język jest poprawny i elegancki.

ESWI
Czytaj więcej o: Chwile uroczego odprężenia