Jesteś tutaj: Start / Recenzje

Recenzje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Saga na długie zimowe wieczory

Saga na długie zimowe wieczory

10 grudnia 2018

Nadeszły prawdziwie długie zimowe wieczory. Ale można je wypełnić nie tylko świątecznymi przygotowaniami. Przydaje się jakiś przerywnik kulturalny np. książka. Wpadłam ostatnio na sagę ciągnącą się od początku dziewiętnastego wieku i wygląda to tak, jakby nie miała końca. Pochłonęłam już trzy tomy pierwszej serii, jeden tom serii drugiej (drugi tom już wydany) i spotkałam jeszcze dwa tomy jakby poboczne, bo traktujące o jednej z bohaterek występujących w pierwszym tomie całej opowieści.

ESWI
Czytaj więcej o: Saga na długie zimowe wieczory
Przejdź do - Moja lektura na lato

Moja lektura na lato

15 czerwca 2018

W czasie wolnych, urlopowych chwil letniej pogody szukamy rozrywki łatwej, lekkiej i przyjemnej. Może nią być czytanie książki. Najlepiej, by była to lektura zajmująca i jednocześnie pełna humoru, pełna wydarzeń niebanalnych, ale jednak nieprzygnebiająca.

ESWI
Czytaj więcej o: Moja lektura na lato
Przejdź do - „GUGUŁY” a smakują nieźle…

„GUGUŁY” a smakują nieźle…

23 lutego 2017

Książkę wzięłam do czytania, bo Wioletta Grzegorzewska pochodzi spod Częstochowy, mieszkała w Częstochowie, zatem  krajanka. Ponadto powieść została nominowana do Nagrody Nike za rok 2015, czym zyskała dodatkowy rozgłos. 

ESWI
Czytaj więcej o: „GUGUŁY” a smakują nieźle…
Przejdź do - Przewodnik  po Pradze z niespodziankami

Przewodnik po Pradze z niespodziankami

27 stycznia 2017

Praga jest piękna i niezwykła. Wiedzą o tym ci, którzy ją odwiedzili, oraz liczni, którzy chcieliby to zrobić. Nic dziwnego, że Autorka najnowszego przewodnika o Pradze Paulina Grygielska nie ukrywa, że jest Pragą zauroczona.

ESWI
Czytaj więcej o: Przewodnik po Pradze z niespodziankami
Przejdź do - Warto przeczytać, bo ciekawe…

Warto przeczytać, bo ciekawe…

6 stycznia 2017

„Częstochowy historie mniej znane” to książka, która może zainteresować seniorów, z sentymentem  wspominających dawniejsze czasy Częstochowy. Czytając  mogą zweryfikować swoją wiedzę o wydarzeniach, w których być może uczestniczyli, albo słyszeli o nich od naocznego świadka, lub z rodzinnych przekazów. Ale także może być ciekawa dla młodszego czytelnika, mieszkańca Częstochowy, który o nich nie miał do tej pory pojęcia, a tu proszę, jakie ciekawostki!  

ESWI
Czytaj więcej o: Warto przeczytać, bo ciekawe…
Przejdź do - Maniaczka czytania poleca!

Maniaczka czytania poleca!

10 grudnia 2016

Ostatnia z polecanych książek to powieść Sarah Jio, młodej amerykańskiej pisarki, „Marcowe fiołki”, w której pisarka połączyła historię miłosną współczesnej bohaterki z tajemnica rodzinną z przeszłości. 

Grażyna K.
Czytaj więcej o: Maniaczka czytania poleca!